MUNIEK i PRZYJACIELE – na żywo i akustycznie

60,00 

Kategoria:

Opis

MUNIEK i PRZYJACIELE – na żywo i akustycznie

14 lutego 2024 r. | Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2 | godzina: 18:00

Wielkimi krokami zbliża się jedno z ulubionych świąt wszystkich zakochanych – Walentynki. Z tej okazji zapraszamy na koncert MUNIEK i PRZYJACIELE – na żywo i akustycznie, który odbędzie się w środę, 14 lutego 2024 roku o godz. 18.00 w inowrocławskim Teatrze Miejskim. Organizatorem wydarzenia jest Kujawskie Centrum Kultury przy współpracy z Miastem Inowrocław.

Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji  T. Love. W koncertach towarzyszą: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek „Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. Gdy wyruszyli w trasę, Muniek zadeklarował, że nie planuje nagrania z tym składem nowego albumu, a sam projekt miał być tylko chwilową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek zapragnął pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w nieco mniejszych, kameralnych salach. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia spowodował jednak, że zaplanowano płytę live, album  dokumentujący ponad 50 koncertów, podczas których zespół objechał całą Polskę, grając utwory zarówno z repertuaru zespołu T. Love, jak i działań solowych wokalisty, przeboje z solowej płyty „Syn miasta”.

 

Zygmunt Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T. Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Tam ukończył IV LO. Kilka lat później został absolwentem polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję. W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T. Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to „Garaż” (1984), „IV LO” (1985) i „Autobusy i tramwaje” (1988). W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Kolejne albumy z nowymi muzykami przyniosły zespołowi ogromną popularność:  „Pocisk Miłości” (1991) z utworem Warszawa, „Dzieci rewolucji” (1992) – z utworem „King”, „I Love you” (1994), „Prymityw” (1994), „Chłopaki nie płaczą” (1997), „Antyidol” (1999), „Model 01” (2001) z utworami „Nie, nie, nie”, Ajrisz, „Old is Gold” z piosenką Lucy Phere. Ostatni jak dotąd studyjny album T.Love pt. „T.Love” ukazał się w 2016 roku. Po zagraniu ogromnej pożegnalnej trasy koncertowej, z końcem 2017 roku zespół T. Love na kilka lat zawiesił działalność. W październiku 2019 roku ukazał się solowy album Muńka Staszczyka „Syn miasta” ze znakomicie przyjętą piosenką pt. „Pola”. Tego samego roku ukazała się znakomita biografia Muńka „King” autorstwa Rafała Księżyka.    

Bilety – w cenie 60 zł (pojedyncze) i 100 zł (podwójne dla par) – dostępne są w Kujawskim Centrum Kultury i Informacji Turystyczno-Kulturalnej oraz na www.kckino.pl