Aktualna wystawa:

Andrzej Borowski – Daleko malarstwo

Miejsce wystawy: Galeria Miejska w Inowrocławiu

W Galerii Miejskiej w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu zobaczyć będzie można 33 obrazy Andrzeja Borowskiego, które tworzą wystawę pt. „Daleko”. Andrzej Borowski najczęściej pracuje w technice akrylu na płótnie, a jego obrazy cechują się precyzyjnym opracowaniem szczegółu oraz radosną, nasyconą kolorystyką. Nową wystawę, przygotowaną przez Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław, odwiedzać będzie można już od 12 marca.

Andrzej Borowski jest autorem obrazów znajdujących się w kolekcjach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Nowej Zelandii czy Rosji. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i plenerach malarskich oraz Targach Sztuki, a nawet stworzył kilka realizacji malarstwa sakralnego.

Pośród dzieł zgromadzonych w Inowrocławiu znajdą się m.in. obrazy z cyklu „JAIPUR”, które są owocem odległej podróży do Indii. Co więcej, charakterystyczne dla całej twórczości Andrzeja Borowskiego są przedstawiane często martwe natury. Wypracowana technika własna z użyciem metalu jest dodatkowym atutem prac artysty. Wszystkie obrazy zebrane w Galerii Miejskiej cechują się nowym ładem barwnym i rygorem kompozycyjnym, który jest próbą “dosięgnięcia” czegoś więcej. Może niemożliwego, następnego horyzontu, jak sugeruje autor w tytule jednego z prezentowanych w Inowrocławiu obrazów.

Do zwiedzania wystawy Kujawskie Centrum Kultury zaprasza już od 12 marca w godzinach funkcjonowania Galerii Miejskiej, tzn. od poniedziałku do piątku w godzinach 11-16. Podczas zwiedzania wystawy dla każdej zainteresowanej osoby dostępne będą foldery z podstawowymi informacjami o autorze.

Godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek: 11:00 – 16:00