Sekcja Joga

Przy Kujawskim Centrum Kultury działa sekcja, w której bez względu na wiek i predyspozycje fizyczne można połączyć pracę ciała i umysłu. Co to takiego?

Mowa o zajęciach z JOGI, które prowadzone są przez profesjonalnego instruktora dla osób całkowicie początkujących, początkujących i średniozaawansowanych.

Zazwyczaj joga kojarzona jest tylko z rozciąganiem ciała, lecz poza tym, że zwiększa elastyczność – to także bardzo mocno je wzmacnia, a praca z mięśniami głębokimi powoduje wzrost wytrzymałości. Praktyka jogi wpływa bardzo korzystnie na motorykę całego naszego organizmu, a przede wszystkim na kręgosłup.

Ćwicząc asany – pozycje jogi, dbamy przede wszystkim o wydłużanie kręgosłupa oraz o wzmocnienie i uelastycznienie mięśni przykręgosłupowych, co ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego.

W trakcie praktyki uczestnicy pracują równolegle z umysłem, który uspokaja się i wycisza. Jest to spowodowane skupieniem na prawidłowym ustawieniu poszczególnych części ciała w trakcie wykonywania asan. Prawidłowe głębokie i spokojne oddychanie,  którego również uczą się w asanach także uspokaja mózg.

 

WIĘCEJ INFORMACJI:  https://praktykajogi.org/joga-inowroclaw

 

Sekcja Jogi KCK (Zajęcia płatne):

Kontakt: +48 608 627 190

Zajęcia odbywają się w KCK:

ul. Kilińskiego 16, 88-100 Inowrocław

Poniedziałki: godz. 17.00, 19:00

Środy: godz. 17:00, 19:00