Kumorek/Leśmian | koncert „Śmiercie” | Arlekinada Tydzień Teatru

45,00 

Kategoria:

Opis

Kumorek/Leśmian | koncert „Śmiercie” | Arlekinada Tydzień Teatru

18 marca 2024 r. | Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2 | godzina: 18:00

Płyta Kumorek/Leśmian „Śmiercie” powstała z miłości do polskiej muzyki ludowej i twórczości genialnego poety Dwudziestolecia Międzywojennego Bolesława Leśmiana. Kompozytorką utworów jest Magdalena Kumorek, zaś aranżacji – Piotr Dziubek.

Tematyka tego projektu krąży wokół śmierci, ale odbiorca melancholii znajdzie tu naprawdę niewiele. „Śmiercie” to raczej wadzenie się z tym, co nieuchronne, wielka radość z życia i kilka nut z przytupem w tle. Niesamowita energia!

Magdalena Kumorek o koncercie: 

„Paradoksalnie tych parę piosenek o ‘śmierciach’ narodziło się w mojej głowie i sercu w towarzystwie uczucia miłości i uwielbienia. Bo uwielbiam poezję Bolesława Leśmiana i zachwyca mnie fakt, że odnajduję w niej bieg moich własnych myśli dotyczących natury Człowieka, przemijania i odradzania się, wiary w Boga i siły Przyrody.

Bo kocham śpiewać.

Bo wierzę, że nasiąkamy tym, w czym wzrastamy. Aranżacje tych piosenek, nawiązujące do polskiej muzyki ludowej były zatem dla mnie i ich twórcy, Piotra Dziubka, naturalnym kierunkiem. Muzyka ludowa krąży w moich żyłach, cicho nadając rytm sercu”.

Słowa: Bolesław Leśmian
Muzyka: Magdalena Kumorek

Aranżacje: Piotr Dziubek

Zespół pod kierownictwem Piotra Dziubka

Bilety w cenie 45 zł – do nabycia w Kujawskim Centrum Kultury, Informacji Turystyczno-Kulturalnej i na www.kckino.pl