Zespół z Inowrocławia nagrał płytę z gościnnym udziałem Andrzeja Krzywego

Zespół „Nocny Stróż” z Inowrocławia wydał płytę i nagrał swój pierwszy teledysk. Tekst do singla pt. „Razem uda się” promującego płytę „W którą stronę” napisał Marek Dutkiewicz. W piosence i teledysku wziął udział gościnnie Andrzej Krzywy. Wydawcą płyty jest Kujawskie Centrum Kultury.

  

Po solowych projektach muzyków i przygodach na różnych scenach, inowrocławski zespół „Nocny Stróż” powraca z mocnym akcentem i w towarzystwie największych gwiazd: Patrycji Kosiarkiewicz, Andrzeja Krzywego, Marka Dutkiewicza czy Filipa Sojki. Zespół wznowił swoją działalność od czasów popularnej piosenki „Bądź blisko” sprzed kilkunastu lat. Tym razem powracają z własną płytą pt. „W którą stronę” i promującym ją singlem „Razem uda się”.

Zespół Nocny Stróż, którego założycielem jest Michał Witkowski – inowrocławski gitarzysta, powstał w 1997 roku. Muzycy od początku grali własne kompozycje utrzymane w klimacie pop-rockowym. Płyta pt. „W którą stronę” wydana przez zespół utrzymana została w podobnym klimacie, a na krążku znajduje się 11 utworów. Wśród piosenek pojawił się singiel zatytułowany „Razem uda się”, do którego zespół nagrał teledysk z gościnnym udziałem lidera grupy De Mono – Andrzeja Krzywego. Wokalista zaśpiewał razem z Michałem Gęsikowskim – frontmanem zespołu Nocny Stróż.

Swój ogromny wkład w powstanie krążka mieli również Marek Dutkiewicz i Patrycja Kosiarkiewicz. Polski autor tekstów piosenek, a także scenarzysta i dziennikarz – Marek Dutkiewicz napisał tekst do piosenki promującej płytę Nocnego Stróża. Marka Dutkiewicza znamy z tekstów do największych przebojów m.in.: „Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Słodkiego, miłego życia”. Z kolei piosenkarka Patrycja Kosiarkiewicz – napisała tekst do piosenki „Smutno mi tato”, którą również można znaleźć na płycie. Do projektu zostali zaproszeni: Filip Sojka i Damian Sikorski, którzy gościnnie zagrali na basie w dwóch utworach z płyty. Ponadto jeden z tekstów napisał Grzegorz Walczak z toruńskiej formacji Czaqu.

Aktualny skład zespołu Nocny Stróż to: Michał „Gęsik” Gęsikowski – wokal i gitara, Michał Witkowski – gitara, Zbigniew Florek – instrumenty klawiszowe, Piotr Sieracki – gitara basowa, Mateusz Senderowski – perkusja.

Premiera płyty „W którą stronę” połączona z koncertem odbędzie się 30 maja na placu Klasztornym przed Teatrem Miejskim w Inowrocławiu o godzinie 20:00. Tego samego dnia o godzinie 16:00 na kanale YouTube swoją premierę będzie miał teledysk promujący płytę.

Od godziny 18:00 w tym samym miejscu odbędą się spotkania z muzykami Nocnego Stróża oraz z wszystkimi artystami, którzy brali udział w przygotowaniu płyty inowrocławskiego zespołu. W spotkaniu z Andrzejem Krzywym, Patrycją Kosiarkiewicz
i Markiem Dutkiewiczem
będą mogli wziąć udział bezpłatnie nie tylko mieszkańcy Inowrocławia.