XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble 2024

1 i 2 czerwca w Teatrze Miejskim odbędą się Jubileuszowe XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble Inowrocław Grand Prix 2024. Do rywalizacji przystąpi kilkudziesięciu uczestników z całej Polski, by walczyć o laury finansowe i rzeczowe. Tytułu bronić będzie Krzysztof Mówka, a nad całością czuwać będzie sędzia Mariusz Wrześniewski.

 

Scrabble to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, wymyślona przez Alfreda Buttsa, która polega na układaniu słów w sposób przypominający krzyżówkę, gdzie zdobyte punkty wyłaniają zwycięzcę. Ta rozrywka umysłowa od kilkudziesięciu lat jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Jej początki sięgają 1933 roku, a w Inowrocławiu rywalizacja rankingowa scrabblistów prowadzona jest od 1998 roku.

 

Honorowy Patronat nad imprezą w Inowrocławiu objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska, Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok.

Organizacji Turnieju podjęli się: Fundacja Bądźmy Razem – Łączmy Pokolenia i Kujawskie Centrum Kultury, a opiekunem Mistrzostw jest Polska Federacja Scrabble. Patroni medialni to: Radio PiK oraz portal internetowy ino-online.pl

 

Zapisy na stronie: www.pfs.org.pl

 

 

PROGRAM MISTRZOSTW

sobota, 1 czerwca (7 rund)
11:00 — zapisy/potwierdzanie obecności
11:30 — rozpoczęcie turnieju
14:30-15:30 — przerwa obiadowa
19:30 — zakończenie gier

niedziela, 2 czerwca (5 rund)
9:00 — rozpoczęcie rozgrywek
14:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju

 

Zapraszamy!