WYSTAWA RYSUNKÓW ANDRZEJA MLECZKI W INOWROCŁAWIU

Od 29 czerwca w ramach inicjatywy AKCJA (RE)GENERACJA w Galerii Miejskiej będzie można oglądać wystawę rysunków artysty-rysownika – Andrzeja Mleczki. Wstęp na wystawę 100 najlepszych prac jest bezpłatny.

Wystawę 100 najlepszych rysunków Andrzeja Mleczki będzie można oglądać od 29 czerwca w Galerii Miejskiej przy placu Klasztornym 2 w Inowrocławiu. Andrzej Mleczko to artysta–rysownik, autor ponad 20 tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, a także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym. Prace Andrzeja Mleczki dotykają tematyki codziennej, sygnalizują o problemach i tematach trudnych, dyskusyjnych, ponadczasowych, ale co najważniejsze – wywołują uśmiech na twarzy!

Na prośbę organizatorów wydarzenia – Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury – Andrzej Mleczko wykonał rysunek promujący nasze miasto. Rysunek ma charakter humorystyczny i jest wesołym spojrzeniem na miasto przy uwzględnieniu jego najważniejszych, charakterystycznych cech.
Prace Andrzeja Mleczki zachwycają, bawią, odrywają od szarej codzienności i dodają energii! Dobry humor jest w cenie, a wstęp na wystawę jest bezpłatny. Zatem nie warto się zastanawiać! Zapraszamy wszystkich chętnych od 29 czerwca 2020 na podróż z przymrużeniem oka po 100 najlepszych rysunkach Andrzeja Mleczki.

Wystawę będzie można odwiedzać do końca września. Mecenat nad wydarzeniem sprawuje firma Pozkal z Inowrocławia.