Wyjątkowe warsztaty w Teatrze Miejskim

Już 20 sierpnia rusza pierwsza edycja wyjątkowych, bezpłatnych warsztatów choreograficznych organizowanych przez Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław. Następne spotkania są planowane na kolejne miesiące, a zapisać się można bez względu na wiek, styl tańca i umiejętności. Zajęcia poprowadzi Alisa Makarenko.

 

Jeśli interesujesz się tańcem współczesnym, improwizacją oraz świadomym ruchem na scenie – te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Warsztaty choreograficzne pod nazwą MOV_IMPROV_MENT będą prowadzone według autorskiej metody Alisy Makarenko i opierać się będą na połączeniu psychologii, improwizacji oraz tańca współczesnego. Uczestnicy kursu rozwiną w sobie świadomość ciała i odnajdą swój własny styl tańca dzięki nietypowym narzędziom proponowanym przez instruktorkę. Metoda mov_improv_ment jest skierowana na poszukiwanie własnego sposobu poruszania się oraz odkrycie swojego potencjału osobowości.

 

Nie uczę, jak trzeba tańczyć. Pomagam znaleźć Twoją autentyczną ekspresję ruchową. Sugeruję narzędzia, daję mocny warsztat, razem przechodzimy przez konkretne ćwiczenia, ale na koniec to Ty wybierasz kim jesteś i jaki jest Twój taniec – mówi Alisa Makarenko, instruktorka warsztatów i autorka metody mov_improv_ment.

 

Zajęcia choreograficzne prowadzone będą cyklicznie, raz w miesiącu, za każdym razem przez 3 dni w cyklu ciągłym. Organizatorzy przewidzieli każdego dnia 6-godzinne warsztaty skierowane do osób w każdym wieku i posiadających różnorodne umiejętności. Zapisy są możliwe pod adresem: [email protected] – wystarczy podać swoje imię i nazwisko, wiek oraz numer telefonu do kontaktu. Na darmowe zajęcia zapraszają Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław.

 

Alisa Makarenko jest choreografką i autorką ruchu scenicznego spektakli dla teatrów w całej Polsce. Współpracowała m.in. z Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Powszechnym w Łodzi i Polską Operą Królewską. Jest także laureatką m.in. Mistrzostw Świata IDO z 2007 r. i World Dance Olympiad z 2008 r. Szkoliła się pod okiem ponad 100 wykładowców z całego świata.