Wracają Poniedziałki w Teatrze

Już w połowie kwietnia, do Teatru Miejskiego ponownie zawitają teatralne poniedziałki. Otwierając się na potrzeby mieszkańców Inowrocławia, Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław po raz kolejny zaplanowali spotkania ze sztuką. Na deskach scenicznych pojawią się „Małe zbrodnie małżeńskie” z udziałem Beaty Kawki i Mirosława Zbrojewicza, „Jordan” oraz „Jaskółeczka”.

 

PONIEDZIAŁKI W TEATRZE to cykl spotkań teatralnych, który rozpoczął się jesienią ubiegłego roku. Wówczas widzowie, na deskach Teatru Miejskiego w Inowrocławiu, mogli oglądać: „Jaskółeczkę” i autorski projekt Kujawskiego Centrum Kultury pt. „Poszukiwacze fantazji”.

 

Pomysł organizacji stałego repertuaru dla Teatru Miejskiego wyszedł z inicjatywy mieszkańców Inowrocławia. Wychodząc im naprzeciw, zorganizowaliśmy pierwszą edycję wydarzenia, która wypełniła salę teatralną mówi Tomasz Maliszewski – Zarządca Kujawskiego Centrum Kultury.  

 

Absolutnym, tegorocznym hitem teatralnym będzie spektakl pt. „Małe zbrodnie małżeńskie” z udziałem Beaty Kawki i Mirosława Zbrojewicza, którego znamy z kultowych filmów między innymi: „Chłopaki nie płaczą” czy „Kiler”. Spektakl na podstawie powieści Érica-Emmanuela Schmitta pod tym samym tytułem to przewrotna, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o związku dwojga kochających się… niegdyś ludzi. Komedia z elementami kryminału planowana jest na 11 kwietnia i 9 maja.

Na deskach inowrocławskiego teatru zobaczymy również spektakl pt. „Jordan” w reżyserii Doroty Landowskiej. Jest to opowieść oparta na faktach, która trafia w serce niczym pocisk z armaty. Opowiada o losach bezbronnej dziewczyny, której niedojrzałe wybory miały fatalne w skutkach konsekwencje. To opowieść o dobru i złu i o tym, do czego doprowadzić może okrutna natura człowieka. Spektakl przeznaczony jest dla widza dorosłego, a jego pokaz planowany jest na 25 kwietnia i 16 maja.

Tegoroczny cykl wydarzenia PONIEDZIAŁKI W TEATRZE II zakończy spektakl „Jaskółeczka”, który w zeszłym roku zgromadził komplet publiczności w Teatrze Miejskim. 13 czerwca powrócimy do historii inspirowanej baśnią brazylijskiego pisarza. Dzięki przyjętej konwencji, warto wybrać się na spektakl z całą rodziną. Współczesna, chwytająca za serce opowieść, mówi o najważniejszej w życiu wartości, jaką jest miłość.

 

Wszystkie spektakle w ramach wydarzenia PONIEDZIAŁKI W TEATRZE II odbywają się o godzinie 18:00. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w Kujawskim Centrum Kultury, Informacji Turystyczno-Kulturalnej lub elektronicznie na www.kckino.pl

 

Organizatorami wydarzenia są: Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław, a partnerem FETA – Teatr Fundacji Edukacji Teatralnej i Artystycznej. Mecenasem wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu.