Wieczór z LEMEM w inowrocławskim Teatrze

Z okazji stulecia urodzin najpoczytniejszego polskiego pisarza – Stanisława Lema, w inowrocławskim Teatrze Miejskim zaprezentowany zostanie projekt pod nazwą „LemINOscencja”, czyli koncert inspirowany wierszami Lema przeplatany prelekcją na temat twórczości wybitnego autora. Organizatorami są Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury przy współpracy z pasjonatami literatury i inowrocławskimi muzykami.

We wrześniu minęła setna rocznica urodzin Stanisława Lema, którego wszyscy znamy jako najpopularniejszego pisarza wpisującego się do kanonu literatury światowej. Inowrocławscy muzycy i miłośnicy literatury nie mogli przejść obojętnie obok takiego wydarzenia, a co za tym idzie postanowili uhonorować pamięć pisarza projektem pod nazwą „LemINOscencja”.

„LemINOscencja” to owoc pomysłu, który narodził się z miłości do wierszy Lema. Najpierw pojawiła się koncepcja, a potem płyta pt. „Futurocklogia”. Do jej realizacji dołączyły osoby, które podobnie rozumieją muzykę i literaturę, a wśród nich aktorka Beata Kawka, która zgodziła się na recytowanie tekstówmówi Łukasz Oliwkowski – pomysłodawca i realizator projektu.

21 listopada, o godzinie 18:00, podczas spotkania w Teatrze Miejskim, usłyszymy koncert inspirowany wierszami Stanisława Lema w wykonaniu zespołu HiPoKaMP połączony z prelekcją o twórczości autora. Inspiracją do organizacji koncertu był trzeci album wydany przez art-rockową grupę HiPoKaMP pod tytułem „Futurocklogia”. W trakcie koncertu usłyszymy utwory właśnie z tego albumu. Przy powstawaniu płyty współpracowano
z Wojciechem Zemkiem – wieloletnim sekretarzem  Stanisława Lema. W czasie inowrocławskiej Leminoscencji, przypomniany zostanie także projekt drUMMat goLEM bazujący na „Golemie XIV” Stanisława Lema.

Na koncercie w Teatrze Miejskim usłyszymy zespół HiPoKaMP w składzie: Maciej Zamczała – gitara, Łukasz Oliwkowski – perkusja, Zbigniew Florek – instrumenty klawiszowe, Maciej Tonder – bas, Bartek Leszczyński – skrzypce, Sebastian Niemiec – saksofon i Eliza Oliwkowska – recytacje tekstów.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Bilety w cenie 30 zł na koncert można nabyć w Kujawskim Centrum Kultury, Informacji Turystyczno-Kulturalnej lub na www.kckino.pl.