Tydzień Teatru w Inowrocławiu

Już pod koniec marca w inowrocławskim Teatrze Miejskim zagości artystyczny klimat w niecodziennej odsłonie, a wszystko to za sprawą Tygodnia Teatru organizowanego przez Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław. Na deskach teatru zaprezentują się najwięksi artyści scen krajowych: Joanna Szczepkowska, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Krzywy z zespołem De Mono, Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski, BISZ and B.O.K. BAND oraz aktorzy spektaklu „Anatewka” opartego na motywach „Skrzypka na dachu”.

Tydzień Teatru to prawdziwa gratka dla miłośników wysublimowanej muzyki i sztuki aktorskiej. Niektórzy aktorzy zaprezentują się w zupełnie innej odsłonie niż dotychczas, a znani wokaliści w mocno zaskakującym repertuarze. Tegoroczny Tydzień Teatru z pewnością trafi w gusta gości w każdym wieku. Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław przewidzieli atrakcje zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Przekrój wydarzeń, począwszy od kultury rapu, poprzez humor i grę aktorską na najwyższym poziomie, aż po rock – stanowi mocny akcent tegorocznego wydarzenia.

– Chcemy pokazać naszym gościom Teatr Miejski jako miejsce, w którym spotykają się bardzo różne sztuki sceniczne: monodram, farsa, spektakl poetycki, wodewil, rock i rap. I na dodatek przenikają się wzajemnie oraz wplatają inne dziedziny sztuki. Mam także nadzieję, że program Tygodnia Teatru docenią widzowie w niemal każdym wieku: od nastolatka, po seniora – mówi Tomasz Maliszewski – Dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury.

Tydzień Teatru zainauguruje znany i lubiany wokalista – Andrzej Krzywy wraz z zespołem DE MONO w projekcie pod nazwą DE MONO „OSIECKY”. Będzie to widowisko muzyczne, w którym usłyszymy nowe aranżacje utworów opartych na tekstach Agnieszki Osieckiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00, 22 marca w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu, a cena biletu to 50 zł.

Kolejny dzień Tygodnia Teatru spędzimy pod znakiem muzyki i kultury żydowskiej. Na deskach inowrocławskiego teatru gościć będą aktorzy i wokaliści w spektaklu muzycznym „Anatewka”, który oparty jest na motywach kultowego musicalu Jerrego Bocka Skrzypek na dachu”. Bilety na spektakl, który rozpocznie się o godzinie 18:00 są w cenie 40 zł.

24 marca o godzinie 18:00 na gości czekać będą znani i lubiani aktorzy – Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski w spektaklu tragikomediowym pt. „El credito”. To, co wydarzy się na scenie z pewnością zaskoczy widza. Bilety na wydarzenie są w cenie 40 zł.

Na kolejny dzień Tygodnia Teatru, Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław przygotowali zaskakującą odsłonę muzyczną. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów – Arkadiusz Jakubik wystąpi jako lider zespołu DR MISIO. Jest to męska załoga, grają ostrego rock and rolla. Usłyszymy solidne brzmienia, ostre riffy i mądre teksty Krzysztofa Wargi czy Marcina Świetlickiego. Bilety na koncert rozpoczynający się o godzinie 18:00 w dniu 25 marca można zakupić w cenie 50 zł.

26 marca o godzinie 18:00 zobaczymy na scenie Joannę Szczepkowską w spektaklu „Goła baba”. Będzie to monodram, w którym aktorka gra dwie różne role kobiece. Sam spektakl odbywa się z udziałem publiczności, która jest jego istotnym bohaterem i nadaje mu kształt oraz wymiar. Bilety na widowisko można zakupić w cenie 40 zł.

Na wielki finał Tygodnia Teatru tj. 27 marca o godzinie 18:00, Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław zaplanowali koncert rapera BISZ, który wystąpi z multiinstrumentalnym live bandem B.O.K. Będzie to muzyczno-literacka opowieść inspirowana motywem mitologicznego Syzyfa, zawierająca najbardziej znane utwory rapera w wyjątkowy sposób połączone z fragmentami literatury. Koszt biletu wynosi 30 zł.

Karnet na wszystkie wydarzenia Tygodnia Teatru dostępny będzie w cenie 180 zł. Bilety na kulturalny tydzień w Teatrze Miejskim można nabyć na stronie www.kckino.pl, w Kujawskim Centrum Kultury przy ulicy Kilińskiego 16 lub w Informacji Turystyczno-Kulturalnej przy ulicy Królowej Jadwigi 3.