TYDZIEŃ TEATRU – SPEKTAKL „PROJEKT LARAMIE”

Tydzień Teatru w Inowrocławiu zainauguruje 20 marca o godzinie 18:00 spektakl w tłumaczeniu i reżyserii Michała Gieleta pod tytułem „Projekt Laramie”. Spektakl został uznany przez „The New York Times” za jedną z najważniejszych sztuk współczesnych ostatnich dwóch dekad. W Stanach Zjednoczonych doczekał się ponad 2000 wyświetleń.
„Za każdym razem kiedy ktoś nazwie cię pedałem, albo babochłopem, albo grubasem, albo ciapatym czy czarnuchem, to też jest akt przemocy. To jest ziarno przemocy…”
„Projekt Laramie” opowiada o bestialskiej zbrodni popełnionej na tle nietolerancji i nienawiści. Matthew Shepard – główny bohater, homoseksualista, mierzący nieco ponad 160 cm wzrostu i ważący może 50 kg chłopiec, został zamordowany przez dwóch jego równolatków. Czy można powstrzymać nienawiść i agresję? Czy akceptacja inności jest możliwa?
Mord, który wstrząsnął nie tylko Ameryką, a sercem każdego człowieka! Emocjonalne i poruszające widowisko, w którym będziemy mogli obejrzeć największe gwiazdy polskiej sceny. Na deskach Teatru w Inowrocławiu zagoszczą między innymi: Daria Widawska, Zuzanna Bernat, Beata Kawka, Jacek Kopczyński, Filip Milczarski i inni.

Bilety na spektakl można zakupić od 2 marca w Kujawskim Centrum Kultury przy ulicy Kilińskiego 16 w cenie 20 zł.  Karnet na wszystkie wydarzenia Tygodnia Teatru dostępny będzie w cenie 75 zł. Organizatorami Tygodnia Teatru w Inowrocławiu są: Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz II LO im. Marii Konopnickiej.