TYDZIEŃ TEATRU – SPEKTAKL „DZIKOŚĆ SERCA”

Tydzień Teatru to będzie prawdziwa uczta dla zmysłów każdego widza! Kolejną propozycją będzie spektakl „Dzikość serca”. Przedstawienie w adaptacji i reżyserii Michała Piotrowskiego odbędzie się 24 marca o godzinie 18:00 na deskach Teatru Miejskiego w Inowrocławiu.  „Dzikość serca” to adaptacja powieści Barry’ego Gifforda na podstawie, której David Lynch nakręcił nagrodzony Złotą Palmą film z Nicolasem Cage’m i Laurą Dern w rolach głównych.
Spektakl – odmiennie jak w przypadku filmu – nie jest historią opowiadającą o opresyjnej relacji matki z córką, ale o dążeniu do szczęścia na świecie w zetknięciu z szarą, okropną i homofobiczną rzeczywistością. „Dzikość serca” w reżyserii Michała Piotrowskiego ma jedną zasadniczą różnicę w porównaniu z filmem z 1990 roku. Skupia się na miłości nieheteroseksualnej, bo na miłości dwóch kobiet. Spektakl, podobnie jak film, rozpoczyna się od wyjścia z więzienia jednej z głównych bohaterek – Sailor, w której rolę wciela się aktorka – Katarzyna Dudek. Na wolności wita ją jej ukochana – Lula, a w jej roli Aleksandra Fielek. Dziewczyny nie mogą cieszyć się spokojem wspólnego i beztroskiego życia, ponieważ matka Luli nie akceptuje ich związku i wysyła w ślad za córką dwóch płatnych morderców, jednocześnie rywalizujących o jej względy.
Zastosowane w spektaklu multimedia wyświetlane na przyczepie, dają niesamowite efekty sceniczne i  estetyczne dzięki, którym aktorzy grający na scenie mogą tworzyć różne, pomysłowe sytuacje, a zmysł wzroku widza odbiera bardziej kreatywny i porywający wizualny efekt przenoszący go w nieznany, niewymiarowy świat.

Bilety na spektakl można zakupić od 2 marca w Kujawskim Centrum Kultury przy ulicy Kilińskiego 16 w cenie 20 zł.  Karnet na wszystkie wydarzenia Tygodnia Teatru dostępny będzie w cenie 75 zł. Organizatorami Tygodnia Teatru w Inowrocławiu są: Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz II LO im. Marii Konopnickiej.