Święta w Inowrocławiu

Magiczne Święta tuż, tuż… Niedługo w Inowrocławiu stanie choinka i pojawiają się ozdoby świąteczne. Świąteczny klimat będzie można poczuć, biorąc udział w ciekawych wydarzeniach w mieście.

 

6 grudnia, Stadion Miejski

„Mikołajkowe biegi dla dzieci” – zapisy przyjmowane są do 1 grudnia 2022 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

 

6 grudnia, godz. 15.00-17.00, Rynek

Spacer Świętego Mikołaja w towarzystwie WiewiórINEK, rozdawanie przechodniom słodkich upominków.

 

17 grudnia, godz. 14.00, Rynek

Akcja RMF FM „Choinka pod choinkę” – choinki dla mieszkańców Inowrocławia, konkursy oraz animacje dla najmłodszych.

 

18 grudnia, Rynek

Inowrocławski Świąteczny Zakątek

– godz. 11.00-18.00 – Karuzela i Świąteczny Jarmark (kiermaszu książek, ozdób świątecznych, rękodzieła i pamiątek z naszego miasta, smakołyków i dobroci dla zwierzaków,

– godz. 15.00 – Święty Mikołaj w asyście swoich pomocników, a także bajkowe postacie, szczudlarze oraz WiewiórINKA. Atrakcje dla dzieci, m.in. animacje, warsztaty plastyczne, lodowy zamek, a dla najgrzeczniejszych zespół Świętego Mikołaja przygotował specjalne certyfikaty,

– godz. 15.30 – świąteczny spektakl muzyczny pt. „Gloria” w wykonaniu sekcji muzycznej i tanecznej KCK,

– wręczenie nagród dla osób biorących udział w konkursie na świąteczne skrzaty, zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską. Prace plastyczne wykonane przez dzieci i dorosłych można przekazywać do 9 grudnia do Filii nr 12.

 

Świąteczno-zimowa sceneria w postaci lodowego zamku oraz tronu Mikołaja pozostanie do 21 grudnia do dyspozycji mieszkańców.

Zapraszamy również na „Świąteczny mikrofon dla inowrocławian” – szczegóły: Świąteczny Mikrofon dla inowrocławian – Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu (kckino.pl)

 

23 grudnia, godz. 16.00, Rynek

Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Inowrocławia i inauguracja Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej – okazja do wspólnego świętowania, degustacja tradycyjnych wigilijnych potraw.

 

Szopkę będzie można odwiedzić:

– 23 grudnia – w godz. 16.00-18.00,

– 24-26 grudnia – w godz. 10.00-18.00

– dodatkowo 24 grudnia w godz. 22.00-2.00.