Świąteczne atrakcje na inowrocławskim Rynku

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a wraz z nim kolorowa, świąteczna i magiczna atmosfera świąt. Miasto przygotowało moc atrakcji dla inowrocławian i turystów.

 

Mikołajki

W Mikołajki, 6 grudnia, o godzinie 15.30 w centralnym punkcie Inowrocławia zjawi się Święty Mikołaj w towarzystwie WiewiórInki. Młodzi inowrocławianie, którzy tego dnia pojawią się na Rynku, otrzymają słodki upominek. Zarówno w centrum, jak i pozostałych częściach miasta rozbłysną świąteczne iluminacje.

Najmłodsi inowrocławianie wezmą udział w Mikołajkowym Biegu przygotowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Ponadto na ulicach miasta pojawi się „Mikołajkowy Autobus”, którym będzie jeździł Białobrody w towarzystwie WiewiórInki. Jest to zapowiedź tego, co czeka nas już 8 grudnia podczas Inowrocławskiego Świątecznego Zakątka.

W Teatrze Miejskim zaplanowano na godz. 17.00 spektakl dla najmłodszych pt. „Pinokio na Mikołaja” w reżyserii Jeleny Kwiatkowskiej. Będzie to przedstawienie muzyczno-taneczne w wykonaniu tancerzy sekcji taneczno-teatralnej KCK. Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki (dostępne od 27 listopada).

 

Inowrocławski Świąteczny Zakątek

W piątek, 8 grudnia, Rynek zamieni się w magiczny Inowrocławski Świąteczny Zakątek. Na godzinę 16.00 zaplanowaliśmy główną część wydarzenia – powitanie Św. Mikołaja w asyście pomocników. Tron Św. Mikołaja, domki tematyczne: piernikowa chata i kuźnia Świętego Mikołaja, scenografia z instrumentami muzycznymi oraz kula pozytywka z reniferami nadadzą temu wydarzeniu jeszcze bardziej świąteczny klimat – mówi Adriana Szymanowska, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

Przy choince staną świąteczne ozdoby: renifer, piramida z bombek oraz świecąca ramka, które nadadzą uroku wykonywanym zdjęciom. Dla każdego milusińskiego Miasto przygotowało Inowrocławski Certyfikat Grzecznego Dziecka. Pojawią się także bajkowe postaci, szczudlarze oraz WiewiórInka. Tego dnia na dzieci czekać będzie moc atrakcji. Uśmiech na twarzach dzieci wywoła dmuchany domek z czekolady, w którym odbywać się będą warsztaty. W ramach imprezy przygotowano bezpłatne animacje dla dzieci m.in.: zdobienie pierników, bałwanków z gipsu czy robienie świątecznych ozdób. Podczas imprezy będzie można rozgrzać się barszczem czerwonym serwowanym przez Akademię Szkolnictwa AS. Zgromadzona publiczność będzie mogła wysłuchać także kolęd w wykonaniu sekcji muzycznych KCK.

Ponadto od piątku do niedzieli (8-10 grudnia) na Rynku odbywać się będzie Jarmark Świąteczny, w godzinach 10.00-18.00. W przyozdobionych namiotach, będzie można kupić świąteczne dekoracje, rękodzieło, słodycze, zabawki czy miody. To tylko niektóre oferowane przez wystawców produkty.

 

Organizator: Miasto Inowrocław
Partnerzy: Decor’s, OSiR Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury