Świat fantazji w inowrocławskim teatrze

Wiersze dla dzieci pisane przez dorosłych i czytane przez artystów, występy muzyczne i taneczne w wykonaniu uczestników sekcji Kujawskiego Centrum Kultury oraz ilustracje, które przeniosą każdego w niezwykły świat fantazji – wszystko to składa się na wydarzenie na miarę festiwalu. „Poszukiwacze fantazji” to nie tylko nazwa nowego wydarzenia zorganizowanego przez Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław, ale także tytuł książeczki, którą otrzyma każde dziecko, które odwiedzi inowrocławski teatr 7 marca.

Rozpoczynająca się wiosna pobudza kreatywność, choć tej zdecydowanie nie brakuje autorom wierszy dla dzieci, które powstały dla Kujawskiego Centrum Kultury w minionym roku. W ciągu kilku dni nadesłano ponad 20 wierszy, które wydano teraz w postaci ilustrowanej książeczki dla dzieci.

– Zbliża się finał wielkiego przedsięwzięcia, którego owocem jest ponad 50-stronicowa publikacja z wierszami pełnymi fantazji i ilustracjami, które pobudzą, nie tylko dziecięcą, wyobraźnię – mówi Tomasz Maliszewski, dyrektor KCK.

„Poszukiwacze fantazji” to wydarzenie gwarantujące zastrzyk pozytywnej energii, która pojawi się dzięki inspirującym tańcom i wykonaniom wokalnym, które zostały przygotowane w ramach akademii artystycznej Kujawskiego Centrum Kultury. Co więcej, wszystkie wiersze zostaną zaprezentowane w profesjonalnych interpretacjach artystów, którzy odwiedzą Inowrocław. Na przegląd wierszy pisanych przez mieszkańców Inowrocławia i regionu, organizatorzy zapraszają 7 marca o godzinie 17:00 do Teatru Miejskiego w Inowrocławiu. Wiersze czytać będą: Katarzyna Pakosińska, Beata Kawka, Zuzanna Bernat, Daniel Mosior i Michał Wolny.

Bilety dla dzieci i dorosłych będzie można zdobyć w zabawach, które pojawią się na Facebooku Kujawskiego Centrum Kultury i Miasta Inowrocławia.