SPĘDŹ MAJÓWKĘ W INOWROCŁAWIU

Weekend majowy zapowiada się rowerowo i biało-czerwono! Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury zapraszają nie tylko na wyjątkowy przejazd rowerowy, ale także na festyn dla dzieci w okolicy muszli koncertowej i niezwykłe 3-majowe widowisko w samym sercu Solanek.

Tegoroczna Majówka przyciągnie do Solanek miłośników dwóch kółek, zaplanowano bowiem Pierwszomajowy Przejazd Rowerowy. Nawet 500 rowerzystów będzie mogło przejechać około 13 km trasę oraz wziąć udział w pikniku z rowerowymi nagrodami na terenie grillowiska w nowej części Parku Solankowego. Każdy zgłoszony uczestnik otrzyma Pakiet Coolturalnego Rowerzysty, w skład którego wejdą: numer startowy, pamiątkowa koszulka, kupon konsumpcyjny do wykorzystania po przekroczeniu mety oraz rowerowy gadżet. Na zebranych w okolicy mety uczestników czekać będą także konkursy z nagrodami. Zbiórkę przed przejazdem zaplanowano na godzinę 14:00. Zapisy są możliwe do 10 kwietnia pod adresem: https://kckino.pl/500-pakietow-coolturalnego-rowerzysty-juz-czeka/.

Drugiego maja Inowrocław stanie się biało-czerwony! Tego dnia w muszli koncertowej będzie czekać moc atrakcji dla najmłodszych. W programie festynu dla dzieci nie zabraknie: biało-czerwonych warsztatów ekologicznych, występów muzycznych w wykonaniu najmłodszych inowrocławian – czyli zespołu Musical Rainbow pod kierunkiem Kasi Ignaczak, spektakli teatralnych dla dzieci oraz strefy wypoczynku i słodkości. Zgromadzeni goście poznają sympatyczne „Kosmokwaki” i „Wesołe szczurki”, a całe wydarzenie rozpocznie się o 16:00.

Trzeci dzień maja upłynie muzycznie i patriotycznie z „Piosenkami o Polsce”. Od godziny 16:00 na scenie muszli koncertowej zobaczymy spektakl muzyczny z udziałem chóru Halka i solistów sekcji wokalnej pod kierunkiem Kingi Rogóż. Nie zabraknie znanych polskich piosenek takich jak: Nie pytaj o Polskę.