RZYMIANIE w ASKAUKALIS

W weekend 1-2 lipca, w nowej części Parku Solankowego, wraz z „Legio XXI Rapax” oraz Stowarzyszeniem na rzecz popularyzacji kultury antycznej „Hellas et Roma”, przeniesiemy się do czasów odległych o 2000 lat. „RZYMIANIE w ASKAUKALIS” to wydarzenie bogate w wyjątkową oprawę historyczno-artystyczną.

 

W sobotę, 1 lipca, w samo południe otwarta zostanie wioska antyczna wraz z obozem wojskowym i stanowiskami rzemieślniczymi. Zaprezentowane zostanie wyposażenie legionistów rzymskich z I wieku naszej ery, narzędzia obozowe, artyleria i stanowiska kowala, mincerza, szewca i medyka antycznego. Poznamy również zasady funkcjonowania targu niewolników. O godz. 13.00 rozpocznie się Rzymska Olimpiada, a o 14.00 i 18.00 – Igrzyska Gladiatorów. Nie zabraknie również prezentacji legionistów rzymskich wraz z musztrą, sprawnością bojową i pokazami artyleryjskimi oraz pokazu uzbrojenia Greków, Kartagińczyków i Barbarzyńców. Na zwiedzających czekać będzie też pokaz mody antycznej i spacer po obozie Legionu XXI Rapax. A o godzinie 18.30 zapraszamy na widowisko z udziałem dużego oddziału legionistów rzymskich, barbarzyńców i cywilów – historyczne show z narracją i odpowiednio dobraną muzyką, które pozwoli przybyłym w pełni poczuć klimat epoki antycznej. Impreza zakończy się o godz. 19.00.

W niedzielę, 2 lipca, do zwiedzania obozowiska Rzymian zapraszamy w godzinach 10.00-17.00. Tego dnia również nie zabraknie atrakcji w postaci prezentacji i pokazów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Organizatorami wydarzenia są: Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław. Partnerem głównym został Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.