Rusza Festiwal Pieśni Maryjnych „Z miłości do M…”

Już dziś ruszają zapisy na Festiwal Pieśni Maryjnych „Z miłości do M…” Idea organizacji Festiwalu stała się następstwem wydanej przez utalentowanych muzyków z Inowrocławia płyty pt. „Z miłości do M…”, która zawiera oryginalne, autorskie aranżacje pieśni Maryjnych. Festiwal to okazja nie tylko do gloryfikacji sakralnej, ale przede wszystkim do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych podczas konkursu wokalnego.

 

Pomysł Festiwalu Pieśni Maryjnych zainicjował Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu oraz grupa pod nazwą Rogóż&Afanasjew, która w zeszłym roku wydała płytę z własnymi aranżacjami pieśni Maryjnych pt. „Z miłości do M…” Wyjątkowa płyta ukazująca nowe spojrzenie na pieśni to pierwsza taka płyta na polskim rynku muzycznym.

 

Oprócz odbywających się cyklicznie koncertów z udziałem Rogóż&Afanasjew, grupa muzyczna przy współpracy z Instytutem Prymasa Józefa Glempa realizuje inne projekty, których celem jest nie tylko gloryfikacja sakralna, ale przede wszystkich promocja młodych talentów wokalnych z Inowrocławia i okolic. Tym sposobem już 28 maja o godzinie 10:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu odbędzie się Festiwal Pieśni Maryjnych pod nazwą „Z miłości do M…”.

 

Organizatorzy mają też nadzieję, że podjęty projekt pomoże w głębszym przeżywaniu nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownej Ikony Jasnogórskiej na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Festiwal będzie miał charakter konkursu wokalnego, w którym bezpłatnie mogą wziąć udział osoby nie tylko z terenu Inowrocławiu, w dwóch grupach wiekowych tj. 7-10 lat i 11-14 lat.

 

Zgłoszenia do udziału w Festiwalu ruszają już dziś. Zadaniem uczestników jest przygotowanie dwóch pieśni Maryjnych, w tym obowiązkowo jednej narzuconej przez Organizatorów pt. „Po górach, dolinach”. Aranżację i oryginalny wykon tej pieśni można pobrać ze strony Instytutu Prymasa Józefa Glempa lub Kujawskiego Centrum Kultury – mówi Kinga Rogóż – pomysłodawczyni Festiwalu.

 

Zmaganiom młodych talentów muzycznych będzie przyglądać się jury, które na podstawie wykonań na żywo podczas Festiwalu wyłoni zwycięzców I, II i III miejsca oraz Grand Prix. Nagrodą główną w konkursie jest nagranie w profesjonalnym studiu oraz nagrody rzeczowe w przypadku miejsc na podium.

 

Warunkiem uczestnictwa w wokalnych zmaganiach jest wysłanie karty zgłoszeniowej wraz z wszelkimi zgodami na adres poczty elektronicznej [email protected] do dnia 20 maja. Karta zgłoszeniowa, regulamin oraz materiały muzyczne do pobrania dostępne są na stronie Instytutu Prymasa Józefa Glempa www.instytutprymasa.pl oraz na stronie Kujawskiego Centrum Kultury pod adresem www.kckino.pl

 

Organizatorami Festiwalu są: Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu, zespół Rogóż&Afanasjew, Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski.

 

Pliki do pobrania: