Riverside gwiazdą Ino-Rock Festival 2021

Życie czasem zaskakuje nas nieprzewidzianym rozwojem wypadków. Tak też się stało z tegorocznym festiwalem Ino-Rock, który zbliża się wielkimi krokami. Kiedy przygotowania do niego wkroczyły na ostatnią prostą, nagle z dnia na dzień Islandia została zaliczona do tzw. czerwonej strefy covidowej, co stało się bezpośrednią przyczyną niemożności udziału Solstafir w festiwalu.

W tego typu trudnych sytuacjach można liczyć tylko na sprawdzonych i najlepszych przyjaciół. Zespół Riverside natychmiast pospieszył z pomocą i zgodził się zagrać dodatkowy, piąty koncert na swojej specjalnej mini-trasie z okazji 20-lecia działalności! To on pojawi się w finale tegorocznego festiwalu ku – jak sądzimy – wielkiej radości fanów.

Muzyka, jaką gra Riverside, to balansowanie między rockiem a metalem progresywnym. Kwartet tworzą: Mariusz Duda (wokal, gitara basowa, gitara akustyczna, gitara elektryczna), Michał Łapaj (instrumenty klawiszowe, hammond, theremin, wokal), Piotr Kozieradzki (bębny, perkusja) oraz grający na gitarze elektrycznej Maciej Meller, który jest tegorocznym stypendystą Prezydenta Miasta Inowrocławia. Wsparcie od prezydenta zostało przekazane na zarejestrowanie nowych, akustycznych aranżacji utworów z solowego albumu „Zenith”.

Poza Riverside, na sierpniowym Ino-Rock Festival wystąpią zapowiadane już wcześniej gwiazdy: polska grupa OBRASQi, Frontal Cortex, nasi niemieccy sąsiedzi RPWL oraz pochodząca z Wysp Owczych Eivør.

Bilety na wydarzenie można zakupić na stronie www.rockserwis.pl (bilety kolekcjonerskie) oraz w salonach EMPiK, Media Markt, punktach sprzedaży Eventim (www.eventim.pl), Ticketmaster (www.ticketmaster.pl) na terenie całego kraju, w Kujawskim Centrum Kultury i na www.kckino.pl oraz w sklepie muzycznym Forte.

Ino-Rock Festival to cykliczna impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku z inicjatywy muzyków z grupy Quidam i Kujawskiego Centrum Kultury, przy wsparciu Prezydenta Miasta Inowrocławia. Od 2009 opiekę artystyczną nad festiwalem sprawuje Piotr Kosiński i Rock Serwis.