PROGRAM INO POP FESTIWAL

Tegoroczne Dni Inowrocławia pod nową nazwą INO POP Festiwal odbędą się w trzech różnych miejscach w mieście i będą trwały aż 9 dni! Podczas bezpłatnych koncertów i spotkań zobaczymy między innymi: Marię Sadowską, Szymona Majewskiego, Krzysztofa Ibisza, Krzysztofa Vargę, Baranovskiego czy zespół KOMBII.

W obliczu obowiązujących ograniczeń i obostrzeń – Kujawskie Centrum Kultury, Miasto Inowrocław, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – z myślą o mieszkańcach Inowrocławia – podjęli wyzwanie organizacji tegorocznych Dni Inowrocławia. W związku z sytuacją pandemiczną i ograniczeniami związanymi z obostrzeniami, odbędą się one w reżimie sanitarnym, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa i w trzech różnych miejscach Inowrocławia tj. w Teatrze Letnim, na inowrocławskim Rynku i na placu Klasztornym.

Najważniejszym punktem całego INO POP Festiwal będą koncerty finałowe, które odbędą się 12 i 13 czerwca w Teatrze Letnim w Inowrocławiu. 12 czerwca od godziny 19:00 rozpoczną się koncerty, w których zobaczymy Zuzę Jabłońską i Michała Szczygła. Z kolei 13 czerwca od godziny 19:00  na deskach Teatru Letniego wystąpią Baranovski i zespół KOMBII. Na koncerty finałowe obowiązują bezpłatne wejściówki, które można zdobyć na kilka sposobów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: www.kckino.pl/inopop

Ważnym punktem spotkań festiwalowych będzie inowrocławski Rynek, na którym od 6 do 11 czerwca stanie Miasteczko Festiwalowe. Każdy dzień INO POP będzie obfitował w spotkania z popularnymi aktorami, pisarzami, reżyserami, youtuberami, sportowcami i muzykami, które poprowadzi popularna aktorka z Inowrocławia – Beata Kawka, w ramach spotkań „Kawka z gwiazdami”.  Bezpłatne spotkania będą rozpoczynały się już od godziny 17:00, a każdy dzień zakończy się koncertem popularnej gwiazdy lub lokalnego zespołu muzycznego. Miasteczko Festiwalowe codziennie będzie mogło gościć liczbę widzów określoną w rozporządzeniu rządowym.

Podczas bezpłatnych spotkań, goście będą mogli zadawać swoje pytania gwiazdom. Każde ciekawe pytanie otrzyma upominek w postaci gadżetu, a najciekawsze pytania obdarowane zostaną cennymi nagrodami.Fundatorem upominków jest między innymi Galeria Solna – partner INO POP Festiwal.

Już 6 czerwca na scenie na inowrocławskim Rynku zobaczymy między innymi: Andrzeja Pągowskiego, Rafała Zawieruchę czy Marię Sadowską, która spotkanie z widzami zakończy akustycznym koncertem.

Aby odpowiedzieć na Wasze pytania, na inowrocławskim Rynku 7 czerwca pojawią się między innymi: Krystyna Czubówna i Alicja Szemplińska, która swoje spotkanie z gośćmi zakończy koncertem. Tego samego dnia od godziny 15:00 na Rynku pojawi się parada postaci znanych z bajek Disneya.

Kolejny dzień Festiwalu to gratka dla miłośników literatury i nie tylko. W spotkaniach z widzami weźmie udział Krzysztof Ibisz, którego przedstawiać nie trzeba i Krzysztof Varga  – prozaik, eseista, felietonista i dziennikarz. Wieczór uprzyjemni gościom zespół Nocny Stróż złożony z inowrocławskich utalentowanych muzyków.

9 czerwca na pytania gości będzie czekał między innymi Szymon Majewski – polski dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk oraz aktor. Dzień standardowo zakończy się koncertem zespołu, a tym razem na scenie pojawi się 21 GRAM.

Kolejny dzień to niespodzianka dla młodszego pokolenia. Do udziału w INO POP Festiwal organizatorzy zaprosili Neona i Beksy, których kanały na YouTube biją rekordy popularności. Z kolei wieczorem usłyszymy koncert NEONA i SAMARA SQUAD.

Podczas ostatniego dnia festiwalowego tj. 11 czerwca na Rynku, będziemy gościć Jakuba Żulczyka i Katarzynę Nosowską w odsłonie innej niż muzyczna. Wieczór muzycznie podsumuje występ zespołu EGO.

Przez cały czas trwania INO POP Festiwal, na placu Klasztornym przed Teatrem Miejskim będą odbywały się seanse kina plenerowego. Tutaj liczba widzów podobnie, jak w przypadku Rynku – zależna będzie od rozporządzeń rządowych. Podczas seansów Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław przygotowały dla widzów między innymi takie filmy, jak: „Pewnego razu… w Hollywood”, „Jumanji: Przygoda w dżungli” czy „X-Men: Mroczna Phoenix”.

Szczegółowy plan INO POP Festiwal, wraz z godzinami, dostępny jest na plakacie i na stronach organizatorów tj. Kujawskiego Centrum Kultury, Miasta Inowrocław, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Partnerem wydarzenia jest Galeria Solna.