Po wydanej płycie czas na koncerty

Po sukcesie związanym z wydaniem wyjątkowej płyty „z miłości do M…”, utalentowani muzycy z Inowrocławia planują koncerty promujące krążek. Pierwszy już 15 sierpnia o godzinie 16:00 w parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu.

Wyjątkowa płyta ukazująca nowe spojrzenie na pieśni Maryjne to pierwsza taka płyta na polskim rynku muzycznym, która powstała w oparciu o autorskie aranżacje na wokal, kwartet smyczkowy, saksofon, fortepian i sekcję rytmiczną. Wielkim sukcesem i zaszczytem jest to, że pomysłodawcami i realizatorami pomysłu są utalentowani muzycy z Inowrocławia, którzy stworzyli grupę pod nazwą Rogóż&Afanasjew.

Kolejnym krokiem po wydaniu płyty będzie jej promocja. Podczas koncertu usłyszymy pieśni Maryjne pochodzące z płyty „z miłości do M…”, a także dwie pieśni premierowe, które powstały specjalnie na ten koncert. Zaprezentujemy dużo dobrych dźwięków we wzruszającym klimacie mówi Kinga Rogóż – wokalistka zespołu Rogóż&Afanasjew.

Krążek zatytułowany „z miłości do M…” zawiera oryginalne, autorskie aranżacje do znanych i lubianych pieśni Maryjnych. Wśród tytułów na płycie pojawiły się takie utwory, jak: „Bogurodzica”, „Czarna Madonno”, „Z dawna Polski Tyś Królową”, „Chwalcie łąki umajone” czy „Apel Jasnogórski”. Ponadto do dwóch z tych pieśni wykonawcy nagrali teledyski. Już dziś można obejrzeć je na kanale YouTube pod linkami:

https://youtu.be/DrZjLUIxRQo

https://youtu.be/ln03eWotqqo

Płyty w cenie 30 zł można zakupić w Kujawskim Centrum Kultury i Informacji Turystyczno-Kulturalnej.

Płyta powstała przy wsparciu Kujawskiego Centrum Kultury, Miasta Inowrocław
i Instytutu Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu.
Honorowy patronat nad projektem objął Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak. Organizatorami koncertu są Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury i Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu.