Objazdowy Szlak Piastowski

Przed nami niesamowita podróż w czasy średniowiecza oraz okazja do poznania historii początków Polski i atrakcji Szlaku Piastowskiego. 12 sierpnia w samo południe przed Teatrem Miejskim na placu Klasztornym w Inowrocławiu odbędzie się Objazdowy Szlak Piastowski, wydarzenie nie tylko dla miłośników historii.

Inowrocław jest jednym z miast w województwie kujawsko-pomorskim na trasie Objazdowego Szlaku Piastowskiego, gdzie stanie piastowska wioska z animacjami i zabawami dla najmłodszych oraz inspirujące wystawy. Wydarzenie zorganizowano również w Strzelnie (13 sierpnia, godz. 10.30), Kruszwicy (15 sierpnia, godz. 12.00) i Płowcach (27 sierpnia, godz. 16.00).

Podczas Objazdowego Szlaku Piastowskiego zostanie zorganizowany czterogodzinny blok animacji dla dzieci, który przybliży młodym uczestnikom czasy panowania Piastów poprzez interaktywne zabawy z animatorami. Dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję sprawdzić swoją celność, a także wezmą udział w próbie odtworzenia zabaw i wyzwań, które rozgrywano w dawnych czasach. Dla młodych odkrywców przygotowano wiele ciekawych aktywności, takich jak budowanie makiet zamków średniowiecznych oraz sprawdzanie swojej pamięci na temat Szlaku Piastowskiego. Będzie to doskonała okazja, aby rozwijać swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, bawiąc się jednocześnie w duchu historycznym.

Dla nieco starszych uczestników zaplanowano ekspozycje mobilne, m.in. wystawę dotyczącą historii świętego Wojciecha przygotowaną przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, a także wystawę prezentującą walory turystyczne Szlaku Piastowskiego.

Objazdowy Szlak Piastowski zatrzyma się w miejscach, które idealnie współgrają z piastowską historią. W Strzelnie tłem dla wydarzenia będzie Wzgórze świętego Wojciecha, w Inowrocławiu dawne miejsce lokacji klasztoru Franciszkanów, w Kruszwicy Objazdowy Szlak Piastowski zatrzyma się pod Mysią Wieżą, a pod koniec sierpnia wioska stanie na polach bitwy pod Płowcami.

Dołączcie do nas i wspólnie odkrywajmy tajemnice naszych przodków!