„Mocna Kultura Show” – Jarosław Jarry Jaworski

Przed nami nowy cykl spotkań „Mocna Kultura Show” czyli social mediowy projekt popularyzacji sztuki stworzony przez Jarosława Jarry’ego Jaworskiego. Będą to 4 spotkania z tajemnicami wielkich mistrzów: Henriego de Toulouse-Lautreca, Rembrandta, Amedeo Modiglianiego i Fransa Halsa, arcymistrza holenderskiego portretu Złotego Wieku.

Pierwsze z nich – zatytułowane „Zagadka jedynego autoportretu Modiglianiego” –  odbędzie się w najbliższy piątek, 2 lutego, o godz. 18.00 w Instytucie Prymasa Glempa (pl. Klasztorny 2).

 

Amedeo Modigliani to jedna z najbarwniejszych postaci paryskiej bohemy pierwszych dekad XX wieku. „Książę” z Montparnasse,  zbuntowany artysta i kochany przez kobiety „Modi”. Zarazem osamotniony geniusz, którego sztukę wszyscy odrzucili. Pod barwną legendą kryje się jednak ból, rozpacz i autodestrukcja. Dlaczego namalował w życiu tylko jeden autoportret i to niedługo przed śmiercią? Co chciał w nim ukryć, a może – co chciał nam powiedzieć?…

 

Zapraszamy na półtorej godziny wartkiej, wciągającej, detektywistycznej opowieści o arcydziełach i ich twórcach. To wejście w nieznany świat znanych ludzi. Jeszcze nikt nie opowiadał o sztuce w taki sposób!

 

 

JAROSŁAW JARRY JAWORSKI

Influencer-popularyzator sztuki. Twórca Mocnej Kultury. Radiowiec, podcaster, prowadzący spotkania autorskie z filmowcami, pisarzami i krytykami sztuki. Były dziennikarz (RMF, PAP, Polskie Radio). Przez wiele lat dyrektor PR i promocji ponad 20 festiwali i instytucji (m.in. Camerimage, Tofifest, festiwale teatralne, muzyczne i artystyczne). Twórca i członek kolektywów artystycznych, scenarzysta filmowy i radiowy. Jako rysownik współpracował z ponad 40 tytułami prasowymi (m.in. Playboy, Rzeczpospolita, Dziennik Bałtycki). Wielokrotnie nagradzany na zagranicznych festiwalach rysunku satyrycznego. Od kilku lat zajmuje się prowadzeniem ekosystemów social mediowych (FB, IG, LinkedIn), od biznesu po kulturę.

 

Od kilku lat Jarry pokazuje na Mocnej Kulturze (Facebook i Instagram), że można fascynująco opowiadać o sztuce. Ludzie pokochali jego opowieści publikowane w „Mocnych” social mediach. Społeczność Mocnej Kultury gromadzi dziś ponad 40 000 fanek i fanów sztuki.

 

Kolejne spotkania:

  • „3 kłamstwa i 1 morderstwo 'Straży nocnej’ Rembrandta”,
  • „Toulouse-Lautrec i tajemnica Carmen Gaudin”,
  • „Frans Hals i zagadka Malle Babbe”.