Maciej Meller | Live After Zenith

Zapraszamy na koncert – niedziela, 8 stycznia 2023 r., godz. 18.00.

 

To jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Inowrocławiu!

Jedna z najlepszych płyt progresywnych 2022 roku zagrana na żywo!

Jeden z najciekawszych gitarzystów polskiego rocka – Maciej Meller „Live After Zenith”.

 

Bilety w przedsprzedaży do 24 grudnia w cenie 60 PLN.

Od 25 grudnia bilety w cenie 80 PLN.

Do każdego zakupu dokonanego do 24 grudnia dodajemy BILET KOLEKCJONERSKI

(odbiór w punkcie Farna Records w Teatrze Miejskim przed koncertem).

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Maciej Meller – gitarzysta związany od lat z tzw. „sceną progrockową”.

Od 1991 do 2014 roku współtworzył zespół QUIDAM, z którym nagrał 6 płyt studyjnych i 4 koncertowe. Zespół ten zyskał renomę jednego z najważniejszych przedstawicieli nurtu rocka progresywnego, grając koncerty nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku czy Brazylii. W latach 1998-2005 współpracował z Colinem Bassem z zespołu CAMEL, z którym zarejestrował 2 płyty studyjne i 2 koncertowe, a także zagrał trasy koncertowe promujące te wydawnictwa.

Po zakończeniu działalności QUIDAM powołał projekt MELLER/GOŁYŹNIAK/DUDA, który wydał 2 świetnie przyjęte płyty.

Od 2017 roku był gitarzystą koncertowym zespołu RIVERSIDE, z którym w 2018 roku zarejestrował partie solowe na płytę „Wasteland”, która uzyskała status złotej. W lutym 2020 roku został oficjalnie członkiem RIVERSIDE, a nowy album “ID.Entity” ukaże się już 20 stycznia 2023 roku.

W 2020 roku ukazał się solowy debiut „ZENITH”, a niecałe 2 lata po nim „ZENITH ACOUSTIC” – zupełnie nowe, świeże spojrzenia na 6 kompozycji z debiutu. Obie płyty spotkały się ze znakomitym przyjęciem ze strony słuchaczy i branży muzycznej. W przygotowaniu jest już nowe wydawnictwo, które ukaże się w 2023 roku.