Kręćmy razem dla INOWROCŁAWIA!

Już po raz kolejny Inowrocław jest uczestnikiem projektu „Rowerowa Stolica Polski”, ale tym razem pod oficjalną nazwą „Aktywne Miasta”. Od 1 czerwca każdy inowrocławianin będzie mógł kręcić kilometry, biorąc udział w rywalizacji o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Ruch na świeżym powietrzu przyda się każdemu. Z myślą o swoich mieszkańcach i ich zdrowiu powstał pomysł zgłoszenia Inowrocławia do projektu „Aktywne Miasta”. Jest to projekt rekreacyjno-sportowy, dedykowany osobom spędzającym czas na świeżym powietrzu, szczególnie na rowerze.

Dzięki specjalnie dedykowanej aplikacji sportowej o tej samej nazwie, można zdobywać punkty dla swojego miasta, jednocześnie spalając kalorie, prowadząc zdrowy tryb życia i dobrze się bawiąc.

Aktualnie trwają treningi, w których aplikację mobilną „Aktywne Miasta” można wypróbować na wybranej dyscyplinie sportowej. Od 1 czerwca – wsiadając na rower i korzystając z aplikacji, będzie można zdobywać punkty dla Inowrocławia. Jak to zrobić? Zasady są proste! Wystarczy pobrać aplikację na swój smartfon, wybrać Miasto Inowrocław i korzystać z przygotowanych opcji, m.in.: rywalizować, stawiać sobie cele i dystanse, zgarniać zniżki i nagrody od partnerów akcji.

Aplikacja dostosowana jest nie tylko dla biegaczy, kolarzy, hulajnogowców, spacerowiczów, ale przede wszystkim dla rowerzystów. Miasto, które wykręci najwięcej kilometrów otrzyma nagrodę i tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”.

Rywalizacja będzie trwała od 1 czerwca aż do końca miesiąca, a tymczasem zachęcamy do pobrania aplikacji „Aktywne Miasta” na swój telefon i przetestowania jej na dostępnych treningach.

Jeśli nie wiecie jakie drogi rowerowe wybrać, możecie skorzystać z inowrocławskich tras rowerowych sugerowanych w aplikacji. Na bieżąco wprowadzane są nowe trasy o zróżnicowanej długości, a wszystko to ma na celu przygotować formę uczestników do czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Jeśli czujecie, że czas najwyższy wyjść z domu… Jeśli czujecie, że przyszedł czas na prawdziwy ruch na świeżym powietrzu… Jeśli jesteście miłośnikami roweru – ten projekt jest dla WAS! Kręćmy razem dla INOWROCŁAWIA! Szczegóły projektu oraz link do pobrania aplikacji znajdziecie tutaj: https://www.aktywne.miasta.pl/

Organizatorami lokalnymi projektu są: Miasto Inowrocław, Informacja Turystyczno-Kulturalna w Inowrocławiu i Kujawskie Centrum Kultury.