Konkurs wokalny „GŁOS ONLINE”

Twoje dziecko nie musi wychodzić z domu, aby pokazać nam swój talent wokalny, pasję i miłość do muzyki! Kujawskie Centrum Kultury oraz Miasto Inowrocław przygotowali alternatywę dla zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Zaprosili do udziału w konkursie wokalnym „GŁOS ONLINE” przedszkolaków i dzieci klas I – III szkół podstawowych. Pomysł na konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa!
W konkursie wokalnym – „GŁOS ONLINE” mogło wziąć udział każde dziecko w wieku od 3 – 10 lat, które zamieszkuje na terenie powiatu inowrocławskiego. Wystarczyło wybrać podkład muzyczny, wykonać swoją ulubioną piosenkę, nagrać jej wykonanie i wysłać je do nas na wskazany adres mailowy. Zgłoszenia przyjmowaliśmy do 1 kwietnia włącznie. Nagrodami w konkursie są gry planszowe, zestawy kreatywne, występ na prawdziwej scenie oraz nagranie wybranej piosenki w studiu. 
Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie, spośród nadesłanych zgłoszeń – jury wyłoniło najlepsze filmy, które publikujemy na Facebooku Kujawskiego Centrum Kultury w I, II i III turze. W drugim etapie, trójka najlepszych rywalizuje ze sobą o głosy internautów. Głosy są traktowane jako liczba reakcji wykonanych pod filmem w formie łącznej ilości polubień i serduszek.
Nagroda internautów będzie przysługiwała osobie, która zbierze najwięcej reakcji pod swoim filmem umieszczonym na FB Organizatora. Z kolei nagroda jury będzie przysługiwała osobie, której film zdaniem komisji konkursowej będzie najlepszy pod względem: interpretacji, intonacji, walorów wokalnych, ogólnego wyrazu artystycznego i aktorskiego.
Poszukując pomysłów przede wszystkim na zabawę i na rozwój kulturalny dzieci w obecnej sytuacji – wpadliśmy na pomysł organizacji konkursu wokalnego online. Jeśli formuła sprawdzi się, wówczas będziemy kontynuować konkurs, również z przeznaczeniem dla innych grup wiekowych – mówi Kinga Rogóż – instruktor sekcji wokalnej KCK oraz członek jury konkursu.
Harmonogram przebiegu konkursu:
Nadsyłanie zgłoszeń: 23 marca – 1 kwietnia
Wyłonienie najlepszych filmów: 2 kwietnia
I tura głosowania internautów: 3 – 9 kwietnia
Finał I tury: 10 kwietnia
II tura głosowania internautów: 10 – 16 kwietnia
Finał II tury: 17 kwietnia
III tura głosowania internautów: 17 – 23 kwietnia
Finał III tury: 24 kwietnia
Zwycięzcy:
I tura:
– nagroda jury – Maja Głuszkowska, lat 8
– nagroda internautów – Maja Głuszkowska, lat 8
II tura:
– nagroda jury – Alicja Maślonik, lat 9
– naroda internautów – Zuzanna Nawrocka, lat 10
– nagroda internautów – Natalia Kordylas, lat 8
III tura:
– nagroda jury – Maja Florczak, lat 7
– nagroda internautów – Maja Florczak, lat 7
Zastanawiacie się jaką piosenkę wybrać? Nie macie pomysłu? Możecie skorzystać z naszych wesołych, wiosennych propozycji! Pobierzcie aranże proponowane przez nas i bawcie się wyśmienicie! Aranże do posłuchania i pobrania znajdują się poniżej: