KONKURS WOKALNY „GŁOS ONLINE 4 POLSKA”

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem wokalnym „GŁOS ONLINE” – Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław postanowili kontynuować projekt i połączyć go z nadchodzącym, jakże ważnym dla nas – Świętem Narodowym 3 maja. Już w najbliższą środę tj. 29 kwietnia – rozpocznie się IV tura konkursu wokalnego pod nazwą „GŁOS ONLINE 4 POLSKA”.
Celem projektu będzie promocja wartości narodowych i patriotycznych. Dotychczasowe, 3 tury konkursu skierowane były do przedszkolaków i dzieci klas I – III szkół podstawowych. Tym razem konkurs wokalny „GŁOS ONLINE 4 POLSKA” kierujemy do każdego, bez względu na wiek – kto ma ochotę zaśpiewać. Wybrana piosenka musi przedstawiać tematykę związaną z Polską, z patriotyzmem lub może to być po prostu piosenka o wartościach, z którymi utożsamiamy się, chcemy lub powinniśmy się identyfikować.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy wybrać podkład muzyczny, wykonać solo piosenkę o Polsce, nagrać jej wykonanie i wysłać je do Organizatorów. Kujawskie Centrum Kultury czeka na gotowe filmy do 1 maja do godziny 15:00.
Formuła konkursu pozostaje niezmienna. Konkurs przebiegał będzie dwuetapowo. W pierwszym etapie, spośród nadesłanych zgłoszeń – jury wyłoni najlepsze trzy filmy, które zostaną opublikowane już 2 maja na fanpage Kujawskie Centrum Kultury. W drugim etapie, trójka najlepszych będzie rywalizować ze sobą o głosy internautów. Głosy będą traktowane jako liczba reakcji wykonanych pod filmem w formie łącznej ilości polubień i serduszek. Głosowanie zakończy się 3 maja.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 4 maja! Podczas niego będzie można zdobyć aż dwie nagrody – nagrodę internautów oraz nagrodę jury! Nagroda internautów będzie przysługiwała osobie, która zbierze najwięcej reakcji pod swoim filmem umieszczonym na FB Organizatora. Z kolei nagroda jury będzie przysługiwała osobie, której film zdaniem komisji konkursowej będzie najlepszy pod względem: interpretacji, intonacji, walorów wokalnych, ogólnego wyrazu artystycznego i aktorskiego.
Nagrodami w konkursie będą płyty z muzyką oraz książki. 
Ciekawostka jest taka, że nagrodzimy każdego, kto postanowi wysłać do nas swoje wykonanie! Jeśli mimo wszystko, film nie zostanie wybrany i opublikowany – autor nagrania i tak zostanie nagrodzony – otrzyma od nas nagrodę pocieszenia! Czekamy na Wasze filmy!
Propozycje piosenek tematycznych:
– Nie pytaj o Polskę – OBYWATEL G.C.
– Spotkanie z … – Sztywny Pal Azji
– Polska – Kult
– Kocham wolność – Chłopcy z Placu Broni
– Ojczyzna – Marek Grechuta
– Nie pytaj o nią – Eldo
– Ojczyzna – Happysad
– Mój kraj – IRA
Zwycięzcy konkursu GŁOS ONLINE 4 POLSKA:
I Nagroda jury:
– Lena Sikora, lat 12, Szczecin
– Zofia Degórska, lat 12, Kruszwica
– Zuzanna Gajor, lat 12, Niedrzwica Duża
– Zuzia Rogowska, lat 13, Inowrocław