Koncert „Paderewski Symphony Orchestra”

W niedzielę, 4 lutego 2024 roku, o godz. 17.00 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej odbędzie się wyjątkowy koncert „Paderewski Symphony Orchestra”, który zainauguruje tournée tego zespołu z udziałem utalentowanych pianistów m.in. polskich, mołdawskich, bułgarskich i ukraińskich. Dyrygować będzie utytułowany młody artysta, Michał K. Szymanowski.

W programie usłyszymy utwory na fortepian z orkiestrą I. J. Paderewskiego, F. Chopina, H. M. Góreckiego, M. Magina, K. Wileńskiego i J. Wieniawskiego. W tournée koncertowym udział wezmą m.in. Jekaterina Drzewiecka, Alina Andriuti-Shemchuk, Anna Stempin-Jasnowska, Joanna Jasnowska, Georgi Vasilev, Ivan Shemchuk, Witold Kawalec i Marcin Kopczyński.

 

Bilety – w cenie 30 zł – dostępne są w Kujawskim Centrum Kultury i Państwowej Szkole Muzycznej.

 

Organizatorzy: Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. J. Zarębskiego, Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne PRO ARTE, Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury.

Projekt realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.