KOMIS DLA MIEJSCOWYCH TWÓRCÓW I ARTYSTÓW W CENTRUM INOWROCŁAWIA

Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury wraz z Informacją Turystyczno – Kulturalną postanowili wyjść naprzeciw nie tylko artystom z miasta i regionu, ale także mieszkańcom, którzy tworzą w zaciszu własnego mieszkania – otwierając KOMIS, w którym będzie można wyeksponować swoje prace, a przede wszystkim je sprzedać.

Trudne czasy nie sprzyjają nikomu, a już w szczególności tym, którzy do tej pory wykonywali własne wyroby dla innych. Artyści, utalentowani inowrocławianie czy po prostu pasjonaci stanęli przez wyzwaniem, jak poradzić sobie w tych trudnych czasach. Miasto Inowrocław oraz Kujawskie Centrum Kultury wraz z Informacją Turystyczno – Kulturalną postanowili pomóc i ofiarować tym osobom mały prezent na Święta – komis, w którym będzie można zostawić swoje wyroby z przeznaczeniem na sprzedaż.

Własnoręcznie robiona biżuteria, ozdoby czy obrazy – wszystko to i jeszcze więcej będzie można zostawić w punkcie Informacji Turystyczno – Kulturalnej zlokalizowanym przy ulicy Królowej Jadwigi 3 w Inowrocławiu. Punkt ma za zadanie zaopiekować się wyrobami i odpowiednio wyeksponować je na sprzedaż. W tym celu i specjalnie na tę okazję przygotowane zostały gabloty, witryny i ekspozytory.

W związku z tym, że w Informacji Turystyczno – Kulturalnej można nabyć pamiątki i gadżety związane z miastem – mile widziane będą wyroby nawiązujące do Inowrocławia. Warto pochwalić się nimi nie tylko przed innymi mieszkańcami, ale przede wszystkim przed turystami. W związku z tym, że ilość miejsc przeznaczonych do ekspozycji jest ograniczona – pomysłodawcy zastrzegają sobie prawo selekcji w stosunku do napływających wyrobów.

Chcemy wesprzeć lokalnych artystów i pasjonatów, którzy niejednokrotnie w zaciszu domowym tworzą cuda. Postanowiliśmy zająć się promocją ich produktów i pomóc im w sprzedaży własnych dzieł, przyjmując rolę pośrednika. Nie będziemy wprowadzać żadnych narzutów, ani pobierać żadnych opłat za wyeksponowanie wyrobów; tym samym, ceny w naszym „komisie artystycznym” będą takie, jakie za swoje działo będzie oczekiwał każdy Twórca – mówi Tomasz Maliszewski – Dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu.

Swoje skarby można oddawać już od dziś do Informacji Turystyczno – Kulturalnej w Inowrocławiu przy ulicy Królowej Jadwigi 3 w Inowrocławiu. Więcej informacji w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 506 530 203.