Kolejny teledysk gwiazd kręcony w Inowrocławiu

Już w najbliższą niedzielę Inowrocław po raz kolejny stanie się ilustracją teledysku, a o walorach miasta będzie znów głośno. Tym razem zdjęcia z krajobrazami Inowrocławia pojawią się w teledysku do piosenki autorstwa Marka Dutkiewicza pt. „Czas ołowiu”, który przed laty rozsławiła Budka Suflera. Projekt ma stać się uhonorowaniem pracy genialnych polskich muzyków, których już z nami nie ma, a pieczę nad tym w Inowrocławiu sprawować będzie sam Marek Dutkiewicz.

Atrakcyjność, efektywność i popularność wydarzeń kulturalnych odbywających się w Inowrocławiu przekłada się na powodzenie miasta. Na imprezy gwiazd zjeżdżają się ludzie z całego kraju, czego przykładem może być między innymi cykl zeszłorocznych imprez INOWROCŁAW 654. Dotychczasowe działania sprawiają, że zainteresowanie Inowrocławiem pojawia się nawet wśród największych artystów polskiej sceny muzycznej.

Dowodem tego jest kolejny wideoklip, który będzie kręcony z wykorzystaniem krajobrazów naszego miasta. Po raz kolejny w teledysku pojawią się największe gwiazdy polskiej muzyki współpracujące z Kujawskim Centrum Kultury i Miastem Inowrocław. Ich nazwiska poznamy już niebawem.

Teledysk będzie kręcony już w najbliższą niedzielę, do piosenki Budki Suflera „Czas ołowiu”, która poświęcona jest zmarłym postaciom estrady i filmu w latach 70-tych i 80-tych. W projekt włączyli się znani artyści polskiej sceny muzycznej, chcąc uczcić pamięć genialnych muzyków, między innymi: Romualda Lipko, Anny Jantar, Czesława Niemena, Ewy Demarczyk czy Zbigniewa Wodeckiego.

Z projektem związany jest również Marek Dutkiewicz, który napisał tekst do piosenki „Czas ołowiu” i specjalnie na okazję realizacji nowej odsłony utworu zmodyfikował go. Autor polskich tekstów, scenarzysta, dziennikarz i wydawca pojawi się w Inowrocławiu w dniu kręcenia teledysku, aby opowiedzieć nam o szczegółach i idei całego przedsięwzięcia.

Piosenka wraz z teledyskiem będzie miała swoją premierę 4 lutego 2021 roku.

Inowrocław, jako partner akcji, został wybrany już drugi raz jako miejsce, które doskonale odda klimat teledysku. Pamiętamy zeszłoroczne zdjęcia kręcone w Inowrocławiu do wideoklipu „Razem”.

Dzięki współpracy Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury z artystami ze świata muzyki, po raz kolejny Inowrocław odnosi sukces i staje się bohaterem, ilustracją bardzo ważnego wydarzenia z życia kultury. To wydarzenie pozostanie na długo w naszej pamięci, a mieszkańcy Inowrocławia mogą być z niego dumnimówi Tomasz Maliszewski – Dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury.