IRIS MUNOS w koncercie z okazji Dnia Kobiet

A gdyby Brel był kobietą?” to ciekawy projekt przygotowany z okazji Dnia Kobiet, na który zapraszają Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego.

8 marca to wyjątkowe święto, dlatego w ten dzień zapraszamy inowrocławianki na niezwykle kobiecy koncert, który odbędzie się w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej właśnie 8 marca o godzinie 18.00. Wierzę, że będzie to niezapomniane, muzyczne przeżycie – mówi pełniący funkcję Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski.

     Jacques Brel znany był z pięknego głosu, wspaniałych tekstów i nieprzeciętnej interpretacji. Śpiewał głównie o miłości, tej niespełnionej, tej trudnej, tej ponadczasowej. Brel znany był również z tego, że jego podejście do kobiet (które mimo wszystko kochał) było kontrowersyjne z duchem czasów, w jakich przyszło mu żyć i tworzyć. Czasy się jednak zmieniły i w duchu tych zmian Iris Munos postanowiła przygotować koncert piosenek Jacques’a Brela w wersji kobiecej, z pięknym głosem, aktorską interpretacją i odrobiną zadziorności wyrażonej w tytule koncertu.

     Dodatkowym atutem koncertu jest jego muzyczna inklinacja: Afryka! Iris Munos otoczyła się muzykami z Afryki, którzy – jak nikt inny – potrafią nadać nowego, egzotycznego wymiaru wspaniałym piosenkom Brela. Wybór muzyków nie jest przypadkowy – w Afryce nadal są kraje, w których prawa kobiet nie są przestrzegane.

    Bezpłatne zaproszenia dostępne będą od poniedziałku, 4 marca br. w Kujawskim Centrum Kultury, Informacji Turystyczno-Kulturalnej i Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Juliusza Zarębskiego.