Inowrocławskie Lato Muzyczne – koncertowo

Inowrocławskie Lato Muzyczne to wakacyjny projekt, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez kulturalnych w naszym mieście. Pod hasłem „ZŁAP KLIMAT INNY NIŻ WSZYSTKIE! SPĘDŹ Z NAMI LATO CAŁKIEM… MUZYCZNIE!” Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław zapraszają w każdą niedzielę do muszli koncertowej Parku Solankowego – począwszy od 2 lipca, a kończąc 10 września. Dla wszystkich inowrocławian, jak również odwiedzających nasze miasto gości, przygotowaliśmy wiele muzycznych atrakcji. Nie zabraknie rocka, rock’n’rolla, bluesa, jazzu i operetki, a nawet klimatycznego reggae czy melodii bałkańskich.

 

Nasze Lato Muzyczne rozpoczniemy 2 LIPCA – koncertem IZABELA TROJANOWSKA TRIO. Piosenkarka, która w 2020 roku świętowała swój jubileusz 40-lecia pracy artystycznej, zaprezentuje swoje największe przeboje z siedmiu albumów, m. in. „Wszystko czego dziś chcę”, „Nic za nic”, „Pieśń o cegle”, „I stało się” czy „Brylanty”.

 

A tydzień później – 9 LIPCA – w muszli koncertowej zagości zespół WONKY TOWN, złożony z muzyków o ogromnej pasji, niesamowitej charyzmie i nieustannej chęci rozwoju. Usłyszymy kompozycje muzyki jazzowej i popowej, jak i utwory nawiązujące do stylów muzycznych takich jak bossa nova, blues, funk i fusion.

 

W kolejne niedzielne popołudnie – 16 LIPCA – poznańska grupa ARETE zaprezentuje utwory z repertuaru Marka Grechuty oraz swojej najnowszej płyty „Nie dajmy się zwariować!”. Będzie to podróż do krainy łagodności, wzbogacona olbrzymią dawką muzycznego optymizmu z udziałem gitarowych solówek, subtelnych interpretacji wokalnych oraz niezwykłej aranżacji fortepianu i melodii skrzypiec.

 

Następna niedziela, 23 LIPCA, należeć będzie do zespołu CZARNINA, który inspiracje czerpie z etnicznych brzmień szeroko pojętego orientu. Z muszli koncertowej popłyną tradycyjne melodie romskie, bałkańskie czy bliskowschodnie, zreinterpretowane i zaaranżowane na nowo. Tego dnia porwie nas niezwykle ekspresyjny śpiew wokalistki, mnóstwo improwizacji na scenie oraz prawda, która wybrzmiewa z tej muzyki.

 

Ostatnią lipcową Gwiazdą, która wystąpi w Parku Solankowym 30 LIPCA, będzie zespół FEEL_HARMONY wykonujący przeboje muzyki amerykańskiej i brytyjskiej. Siłą grupy są 3 głosy brzmiące w harmonii oraz imponujące instrumentarium akustyczne. Będzie rockowo, popowo i bluesowo, nie zabraknie utworów takich ikon muzycznych jak Simply Red, The Police czy Oasis, U2 i Toto.

 

6 SIERPNIA toruńska formacja JEMIAYKA zaprosi nas na spotkanie z „haquna reggae style” czyli reggae z domieszką punk rocka i dub. Specyficzne poczucie humoru członków zespołu i niebywałe pokłady energii sprawiają, że o poważnych sprawach potrafią zaśpiewać w sposób lekki i czasem żartobliwy. Jednak warstwa tekstowa to bez wątpienia ich największa zaleta.

 

Ciekawym punktem w programie Inowrocławskiego Lata Muzycznego będzie dwudniowy III Festiwal Kapel Podwórkowych organizowany 12 sierpnia (godz. 12.00 i 17.30) i 13 sierpnia (godz. 11.00 i 15.00) przez Powiat Inowrocławski i Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Jego ideą jest propagowanie i kultywowanie folkloru miejskiego oraz pielęgnowanie amatorskiej twórczości artystycznej. Festiwal adresowany jest do kapel podwórkowych z terenu całej Polski, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

 

Z kolei dwa dni później, we wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy Święto Wojska Polskiego i z tej okazji w muszli koncertowej wystąpi zespół wokalno-aktorski SONANTO, który w koncercie zatytułowanym „Sierpień Wolności” opowie o sierpniach w polskiej historii.

 

Popołudnie, 20 sierpnia, w Parku Solankowym upłynie w klimatach tanecznego rock&rolla i bluesowej energii, z pozytywnymi wibracjami w melodyjnych kompozycjach, które z pewnością nie pozwolą nam usiedzieć w miejscu. A do zabawy porwie nas inowrocławska grupa SZULERZY.

 

Ostatnia niedziela sierpnia (27.08) będzie gratką dla miłośników alternatywnego rocka. Formacja BRYLL, w której doświadczenie lidera łączy się z nowoczesną perspektywą pozostałych członków zespołu, zaprezentuje utwory będące zapowiedzią nadchodzącej płyty zespołu.

 

3 WRZEŚNIA podczas koncertu „W krainie bajek i filmów” zaprezentują się soliści Studia Piosenki KCK pod kier. Kingi Rogóż i zespół Musical Rainbow pod kier. Katarzyny Ignaczak, a towarzyszyć im będą tancerze sekcji tańca KCK Ready To Dance pod kier. Jeleny Kwiatkowskiej. Ze sceny popłyną uwielbiane melodie najpopularniejszych bajek i filmów takie jak: „Kolorowy wiatr”, „Ty druha ze mnie masz”, „Ulepimy dziś bałwana”, „Strasznie już być tym królem chcę” czy „Ruchome piaski” i „Goldeneye”.

 

Muzyczną przygodę w Solankach zakończymy 10 WRZEŚNIA – koncertami Stowarzyszenia Operetka Wrocławska. O godz. 14.00 zapraszamy na „Operetkę dla Dzieci”, a o godz. 17.00 w programie „Lata 20., lata 30. – na WYNOS!” artyści operowi zabiorą publiczność w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga, Jana Kiepury i Sławy Przybylskiej. Usłyszymy niezapomniane utwory: „Powróćmy jak za dawnych lat…”, „Jesienne róże”, „Zimny drań” czy „Umówiłem się z nią na 9″, „Brunetki, blondynki” i wiele innych.

 

Koncerty realizowane w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego odbywają się w muszli koncertowej Parku Solankowego o godzinie 16.00 (z wyjątkiem 12-13 sierpnia i 10 września). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.