Inowrocławski Teatr Miejski będzie miał stały repertuar

Od października, w inowrocławskim Teatrze Miejskim regularnie i na dłużej zagoszczą dwa spektakle teatralne. Pod szyldem „Poniedziałku w Teatrze” zarówno grupy zorganizowane, jak i goście indywidualni, będą mogli oglądać dramat Tadeusza Słobodzianka pt. „Jaskółeczka” i spektakl taneczno-wokalny pod nazwą „Poszukiwacze fantazji”. Organizatorzy wydarzeń mają nadzieję na stałe ująć sezon teatralny w bogatym kalendarzu imprez miasta.

Dzięki inicjatywie Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury, we współpracy z warszawską sceną Teatru Relax już od 4 października na deskach Teatru Miejskiego widzowie zobaczą dwa wyjątkowe – bo zrealizowane w naszym mieście –  spektakle: „Jaskółeczka” i „Poszukiwacze fantazji”. Spektakle będzie można oglądać do końca grudnia w ramach projektu: Poniedziałek w Teatrze.

– Nie bez pardonu wybraliśmy ten dzień tygodnia. Poniedziałki to dni, w których zazwyczaj instytucje kultury, w tym teatry – są nieczynne. Inowrocławskie poniedziałkowe spotkania mają być ukłonem w stronę wielbicieli teatru, widzów,  mieszkańców naszego miasta. Instytucja kultury powinna otwierać się na potrzeby miłośników sztuki i stwarzać im jak największe możliwości korzystania z dobrodziejstw pełnej życia sceny teatralnej – mówi Tomasz Maliszewski, dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury.

Stały cykl wydarzeń teatralnych rozpocznie 4 października o godzinie 18:00 inowrocławska premiera wyjątkowego spektaklu pt. „Jaskółeczka”, przeznaczonego dla młodzieży i dorosłych. Kolejne spotkania z „Jaskółeczką” odbędą się: 18.10, 15.11, 29.11 i 6.12. Wszystkie spektakle planowane są na godzinę 18:00, a udział w nich biorą aktorzy warszawskiej Sceny Relax, m.in. Zuzanna Bernat, Daniel Mosior czy Mariusz Saniternik.

Spektakl „Jaskółeczka” autorstwa Tadeusza Słobodzianka to historia inspirowana baśnią brazylijskiego pisarza. Dzięki przyjętej konwencji, warto wybrać się na niego z całą rodziną. Bardzo współczesna, chwytająca za serce i ucząca wrażliwości i tolerancji opowieść – mówi o najważniejszej w życiu wartości, jaką jest miłość. „Jaskółeczka” to idealna opowieść dla tych, których przytłacza nieżyczliwość ludzka i szara codzienność. Jest ona doskonałym wyborem, aby zrozumieć wiele dylematów i spojrzeć na świat z empatią.

Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury w październiku i listopadzie zaplanowali także widowisko pt. „Poszukiwacze fantazji”. Jest to spektakl muzyczno-taneczny, który powstał na podstawie projektu literackiego pod tym samym tytułem, w którym dorośli mieszkańcy Inowrocławia i okolic pisali wiersze adresowane dla dzieci. Spektakl przeznaczony jest dla młodszej części widzów, głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a dzięki zawartym elementom muzycznym i tanecznym zyskuje bajkowy charakter. W spektaklu występują dzieci i młodzież z sekcji działających pod opieką Kujawskiego Centrum Kultury, a wiersze czytać będzie znany i lubiany aktor – Tomasz Bednarek.

Rymowanki rozbudzają wyobraźnię, zawierają morały, opowiadają o sytuacjach, z którymi stykamy się na co dzień. Prosty, ale i piękny przekaz płynący z powstałego spektaklu będzie wspaniałą lekcją teatralną dla najmłodszych. Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury zaplanowali dwa spektakle „Poszukiwaczy fantazji” – pierwszy 25.10, a drugi 22.11, zawsze o godzinie 18:00.

Kujawskie Centrum Kultury w najbliższym czasie rozpocznie sprzedaż biletów indywidualnych i umożliwi rezerwację lekcji teatralnych dla szkół oraz przedszkoli. Bilety indywidualne na wybrane przez siebie wydarzenie można będzie nabyć w Kujawskim Centrum Kultury, Informacji Turystyczno-Kulturalnej lub na www.kckino.pl w cenach: 30 zł na spektakl „Jaskółeczka” i 25 zł na widowisko „Poszukiwacze Fantazji”. Spektakle dla szkół i przedszkoli oraz grup zorganizowanych będą odbywały się we wskazane dni o godzinie 12:00. Ceny biletów dla grup to odpowiednio: 20 zł i 15 zł, dostępne po rezerwacji w Kujawskim Centrum Kultury pod numerem: (52) 357-58-67.

 

Pełen wykaz spektakli sezonu teatralnego:

4.10 – JASKÓŁECZKA -premiera

18.10 – JASKÓŁECZKA

25.10 – POSZUKIWACZE FANTAZJI

15.11 – JASKÓŁECZKA

22.11 – POSZUKIWACZE FANTAZJI

29.11 – JASKÓŁECZKA

6.12 – JASKÓŁECZKA