Inowrocławianka ilustratorką książki J. K. Rowling!

Wielu profesjonalnych artystów marzy o tym, by ich ilustracje znalazły się w książce znanego autora i zostały docenione przez miliony czytelników. Nierzadko pozostaje to jedynie marzeniem, ale w przypadku Małgosi Trzeckiej, uczestniczki zajęć sekcji rysunku i malarstwa Kujawskiego Centrum Kultury, marzenie stało się faktem. Jej ilustracja znalazła się w najnowszej książce J. K. Rowling pt. „Ikabog”.

Takim sukcesem chwaliłby się każdy dorosły, a autorka zwycięskiej ilustracji i jednocześnie podopieczna instruktora rysunku Marcina Fołdy, ma dopiero 9 lat! Małgosia Trzecka, uczestniczka sekcji KCK, wzięła udział w konkursie na ilustracje do książki pt. „Ikabog” autorstwa J. K. Rowling – twórczyni popularnej serii książek o Harrym Potterze. Ilustracja Małgosi została wybrana spośród 1600 prac zgłoszonych do konkursu i opublikowana w książce wraz z ilustracjami około 30 dzieci z całej Polski. Książka z ilustracją Małgosi zostanie wydana w wielotysięcznym nakładzie i będzie dostępna we wszystkich księgarniach w całej Polsce.

– Jestem bardzo dumny z sukcesu Małgosi. Dziewczynka ma własny styl, co widać w jej rysunkach i mam nadzieję, że będzie dalej rozwijać swój talent – mówi Marcin Fołda, instruktor sekcji rysunku i malarstwa.

Ilustracja Małgosi znalazła się w ciepłej, zabawnej baśni o przerażającym potworze, ekscytujących przygodach i mądrych prawdach. „Ikabog” to baśń o sile nadziei i przyjaźni autorstwa znanej na całym świecie autorki powieści dla młodzieży. Sama J.K. Rowling przyznała, że historia powstała wiele lat temu dla jej dzieci. Po ponad 10 latach, w momencie gdy pandemia wpłynęła na każdy aspekt naszego życia, książka została odświeżona i wydana, a dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie dla poszkodowanych skutkami COVID-19.

Oficjalna premiera książki w Polsce zaplanowana jest na 25 listopada 2020 r. Polskie wydanie „Ikabog” zawiera 34 ilustracje wyłonione w konkursie, których autorami są dzieci z całego kraju w wieku 7 – 12 lat.