Inowrocław na 21. miejscu w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021

Zakończyła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021, w której miasto Inowrocław uplasowało się na mocnej, 21. pozycji z 53 miast z całej Polski.

Tegoroczna „Rowerowa Stolica Polski” pod nową nazwą „Aktywne Miasta” trwała przez cały miesiąc. Podczas czerwcowej rywalizacji – korzystając ze specjalnie przygotowanej do tego aplikacji w smartfonie – można było kręcić kilometry dla Inowrocławia, jednocześnie walcząc o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Aplikacja dostosowana została nie tylko dla biegaczy, kolarzy, hulajnogowców, spacerowiczów, ale przede wszystkim dla rowerzystów. Miasto, które wykręciło najwięcej kilometrów otrzymało nagrodę i tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”.

W rywalizacji o nagrodę i tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”, czyli miasta, które wykręciło najwięcej kilometrów – Inowrocław uplasował się na 21. miejscu wśród takich miejscowości, jak: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Warszawa czy Nowa Sól. Głównym rywalem Inowrocławia były Tychy, z którymi do samego końca trwała walka o każdy przejechany kilometr. Finalnie wyprzedziliśmy je o 3 punkty zdobywając ich 1027 i wykręcając 74 222,14 km.

Udział w projekcie „Aktywne Miasta” pokazał ogrom zaangażowania ze strony naszych mieszkańców oraz sympatyków Inowrocławia. Wśród najbardziej aktywnych uczestników projektu znaleźli się: Katarzyna Pacholska z wynikiem 2553,74 km, Lidia Kaczmarek – 1925,87 km, Jolanta Stachowiak 1810 km, Marcin Szyperski z wynikiem 3088,56 km, Artur Stachowiak, który przejechał 2813,04 km, Maria Bożek z wynikiem 1148,09 km, a nawet Henryk Sipak – mieszkaniec Torunia, który wykręcił dla nas 2674,37 km.

Warto również docenić zaangażowanie najmłodszej wiekowo grupy uczestników, która w dobie komórek i gier komputerowych miała utrudnione zadanie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje 13-letni Szymon Szymonowski, który zajął nie tylko pierwsze miejsce w grupie junior, ale też 33. w grupie mężczyzn. Na drugiej pozycji uplasował się Kacper Kaczmarek z wynikiem 215,09 km, a na trzecim – Aleksander Woźniak, który przejechał 166,88 km.

Wszyscy uczestnicy, którzy wykręcili dla Inowrocławia powyżej 100 km, otrzymają od Miasta Inowrocław, Kujawskiego Centrum Kultury i Informacji Turystyczno-Kulturalnej pamiątkowe gadżety. Po ich odbiór można zgłaszać się od czwartku tj. od 5 sierpnia do Informacji Turystyczno – Kulturalnej na ulicy Królowej Jadwigi 3. Lista osób nagrodzonych została zamieszczona w grupie „Aktywne Miasta – kręcimy dla Inowrocławia” na Facebooku.