INOWROCŁAW GRA DLA POKOJU

Tegoroczna edycja imprezy #KochamiRozumiem, tym razem pod nazwą INOWROCŁAW=POKÓJ to przede wszystkim wspólny manifest wszystkich mieszkańców miasta dla pokoju. Imprezę uświetnią: Steve Kindler, zespół Carpe Diem, dziennikarka i reportażystka – Krystyna Kurczab-Redlich oraz inowrocławski raper Tymoteusz Pietrzykowski – ClaptXn.

To już trzecia edycja wrześniowego cyklu imprez #KochamiRozumiem, tym razem pod wymowną nazwą INOWROCŁAW=POKÓJ. Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław – organizatorzy imprez – w poprzednich latach realizowali projekt pod hasłami: przyjaźń i miłość. Tegoroczne hasło mocno nawiązuje do sytuacji w Ukrainie i stanowi manifest całego Inowrocławia wobec tragicznych wydarzeń.

Do tej edycji #KochamiRozumiem dołączyły osoby, które w swoim dorobku artystycznym są mocno związane z integracją ludzi różnych kultur i przeciwdziałaniem przemocy.

Gwiazdą INOWROCŁAW=POKÓJ będzie Steve Kindler, który w swoim koncercie, 17 września o godzinie 20:00 zatytułowanym „My music for Peace”, zaprezentuje aranżacje wielkich klasyków na unikatowych, 9-strunowych skrzypcach. W wykonaniu amerykańskiego skrzypka, kompozytora i aranżera, który grał w legendarnym zespole Johna Mclaughina „Mahavishnu Orchestra” usłyszymy Bacha, Debussy’ego czy Chopina.

17 września, o godzinie 18:00 na inowrocławskim Rynku wystąpi również Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem. Ich muzyka i najbardziej znane kawałki będą odpowiedzią na przemoc i idealnym elementem łączącym tegoroczne #KochamiRozumiem.

Swój manifest zaprezentuje również Tymoteusz Pietrzykowski, ClaptXn – młody mieszkaniec Inowrocławia, który próbuje swoich sił w stylistyce hip-hopowej.

Integralnym punktem tegorocznej imprezy INOWROCŁAW=POKÓJ będzie spotkanie autorskie w Saloniku Literacko-Artystycznym z Krystyną Kurczab-Redlich – dziennikarką i reportażystką, wieloletnią korespondentką w Rosji. Opowie o swojej książce pt. „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”. Spotkanie rozpocznie się w budynku Biblioteki Miejskiej o godzinie 16:00.

Wstęp na wszystkie spotkania i koncerty w ramach tegorocznego INOWROCŁAW=POKÓJ jest bezpłatny. Koncerty rozpoczynają się na inowrocławskim Rynku od godziny 18:00, a wcześniej, od godziny 14:00, organizatorzy zaplanowali kiermasz rodzinny.

Na spotkanie autorskie z Krystyną Kurczab-Redlich obowiązują darmowe zaproszenia, które będzie można odbierać od 5 września w Czytelni dla Dorosłych Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Organizatorami tegorocznej edycji #KochamiRozumiem są: Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Wśród partnerów pojawili się: Fundacja Boryna, OSIR Inowrocław i Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Orędowników Pokoju. Mecenasem Kultury jest Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu.