INO POP FESTIWAL Dni Inowrocławia 2024

Autobusowy rozkład jazdy – 7-8 czerwca – lotnisko Aeroklubu Kujawskiego

Tegoroczne święto miasta czyli INO POP FESTIWAL Dni Inowrocławia 2024 odbędzie się w terminie 6-9 czerwca. Na mieszkańców oraz gości czeka bogata oferta kulturalno-sportowa. Nie zabraknie koncertów, spotkań, wystaw i sportowej rywalizacji.

 

Wspólne świętowanie rozpoczniemy 6 czerwca o godz. 12.00 w Domu Rodziny Jana Kasprowicza w Szymborzu, gdzie Muzeum im. Jana Kasprowicza zaprasza na warsztaty rodzinne „Wianki na oktawę”. Z kolei w Parku Solankowym o godz. 16.00 odbędzie się inauguracja Jarmarku Kujawskiego. Oprócz blisko 100 różnorodnych stoisk, przy muszli koncertowej do godz. 20.00 dostępna będzie strefa dla najmłodszych z animacjami i warsztatami oraz bezpłatną kolejką Dragon i dmuchańcami. O godz. 16.00 rozpocznie się także Marsz Kapeluszowy Miejskiej Rady Seniorów.

Jarmark Kujawski potrwa do 9 czerwca, a wśród różnorodnej oferty znajdziemy wystawców z całej Polski. Część artystyczna Jarmarku zaplanowana została w muszli koncertowej: w piątek zapraszamy na „PIANA Party” (godz. 17.00) oraz spektakl muzyczny „Linia Metra: JACKSON” (godz. 18.00) w wykonaniu uczniów Studio Piosenki METRO Inowrocław oraz Studio Piosenki METRO Konin, w sobotę o godz. 18.00 rozpocznie się potańcówka, a w niedzielne popołudnie w godz. 15.00-18.00 publiczność bawić będzie zespół muzyczny KASKADA.

 

Sobotę, 8 czerwca, rozpoczniemy sportowo. Od godz. 9.00 OSiR Inowrocław zaprasza na Korty Tenisowe, gdzie rozegra się Turniej w Tenisa Ziemnego, a o godz. 12.00 na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Meczu Piłki Nożnej zmierzą się Mieszkańcy vs. Radni, Politycy i Urzędnicy. Również w samo południe Muzeum im. Jana Kasprowicza i Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka zapraszają na otwarcie wystawy plenerowej „Ożywiamy Obrazy – w co się bawił Jaś Kasprowicz?”.

 

Najbardziej wyczekiwane koncerty INO POP FESTIWAL odbędą się 7 i 8 czerwca na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego, gdzie powstanie strefa gastronomiczna i wesołe miasteczko, a na scenie wystąpią artyści lokalni i zaproszone gwiazdy. W piątek, 7 czerwca, wystąpią: BRYSKA z utworami „Mam kogoś lepszego”, „Odbicie” czy „Lato (pocałuj mnie)” i ANNA WYSZKONI, w wykonaniu której usłyszymy hity: „Wiem, że jesteś tu”, „Czy ten Pan i Pani” i „Nie chcę Cię obchodzić”. A ich występy poprzedzi koncert „Chodź, pomaluj mój świat” w wykonaniu finalistek I Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Wokalnych Utworów do Tekstów Marka Dutkiewicza „W Ino KOBIETY I ŚPIEW”. Z kolei w sobotę, 8 czerwca, na lotnisku wystąpią zespoły: NOCNY STRÓŻ z Inowrocławia w konwencji pop-rockowej z utworami z albumu „W którą stronę” i PAPA D. – przypominając swe wykonania „Mamy cały świat” i „Wiecznie młodzi”, a finalnie scena należeć będzie do grupy ENEJ, która zagra swoje wielkie hity „Tak smakuje życie”, „Kamień z napisem LOVE” czy „Symetryczno-liryczna”.

 

Ostatni dzień INO POP FESTIWAL, 9 czerwca, przyniesie również wiele atrakcji. O godz. 17.00 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej odbędzie się coroczny Koncert Symfoniczny „Uczniowie Miastu” w wykonaniu najzdolniejszych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Pro Arte pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego. O godz. 18.00 Muzeum im. Jana Kasprowicza zaprasza w swoje progi na „Nowoczesny folk” czyli koncert zespołu Svahy z Bydgoszczy.

 

W niedzielę, 9 czerwca, w Inowrocławiu odbędą się także obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z tej okazji od godz. 15.00 w Parku Solankowym trwać będzie ASTROFESTIWAL – impreza o charakterze pikniku familijnego, którego motywem przewodnim będzie popularyzacja astronomii. Wśród atrakcji pojawią się m.in.: plenerowe planetarium SYRIUSZ, laboratoria z eksperymentami naukowymi, symulatory lotów kosmicznych i dmuchańce-wahadłowce dla dzieci czy Laboratorium Mgławic Planetarnych Dominika Smużnego, a także animatorzy plenerowych gier wielkoformatowych i interaktywne warsztaty rakietowe.

 

Od godz. 17.00 na osiedlu Rąbin, na placu przy ul. dra L. Błażka/J. Molla, zorganizowany zostanie KONCERT NA SOLI. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Michał Szpak, Viki Gabor, Natalia Kukulska, Kasia Kowalska, BARANOVSKi i Asia Czajkowska.

 

Zachęcamy również do skorzystania z oferty Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza. „Odkrywamy Inowrocław” w Czytelni Regionalnej przy ul. Jana Kilińskiego 16 to coroczna edycja internetowego quizu z wiedzy o Inowrocławiu, jego historii, tradycji, obyczajach, legendach, znanych i zasłużonych mieszkańcach. Ponadto w filii nr 7 inowrocławskiej książnicy przy ul. Marulewskiej 7 prezentowana będzie wystawa „Ze starej kolekcji…”, przedstawiająca pocztówki dawnego Inowrocławia.

 

Wstęp na wydarzenia organizowane w ramach INO POP FESTIWAL Dni Inowrocławia 2024 jest bezpłatny.

 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok.

Oeganizatorzy: Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury.

Partnerzy: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiat Inowrocławski, Muzeum im. Jana Kasprowicza, Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza, PSM im. J. Zarębskiego i OSiR Inowrocław.

Sponsorzy: Bosta, euroTherm, Remsod, NKA Kruszwica.

Mecenas Kultury: InoBank.