INO POP FESTIWAL 2022

Kolejne Dni Inowrocławia, a wraz z nimi INO POP Festiwal odbędą się w trzech różnych miejscach i trwać będą ponad tydzień – od 28 maja do 5 czerwca! Podczas największej bezpłatnej imprezy w mieście nie zabraknie spotkań i koncertów. W Inowrocławiu zagoszczą m.in. Andrzej Pągowski, Paweł Deląg, Tymek czy Ania Dąbrowska.

Po trudnym czasie pandemii organizatorzy – Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław – zapraszają do udziału w wydarzeniach organizowanych dla jeszcze większej liczby mieszkańców niż w poprzednim roku! Główne wydarzenia odbędą  się w Teatrze Letnim oraz na placu Klasztornym przed Teatrem Miejskim, a 1 czerwca atrakcje dla najmłodszych pojawią się także na Rynku.

INO POP Festiwal rozpocznie „Tenisowa Majówka” już 28 maja i nie będzie to jedyny sportowy akcent podczas całego wydarzenia! 4 czerwca zaplanowano mecz piłkarski, w którym przeciwko Radnym, Politykom i Urzędnikom miasta zagrają mieszkańcy Inowrocławia, a w ostatni dzień INO POP Festiwalu odbędzie się symultana szachowa na 15 szachownic z udziałem Jacka Kwiatkowskiego i Jana Budrewicza.

Najbardziej wyczekiwane koncerty odbędą się w ciągu 3 dni finałowych, tzn. od 3 do 5 czerwca! W Teatrze Letnim, zawsze o godzinie 20:00, wystąpią dla inowrocławian: Tymek, LemON i Ania Dąbrowska! Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać już od 11 maja w kilku lokalizacjach: Kujawskie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska, Informacja Turystyczno-Kulturalna, Teatr Miejski, Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W tym roku festiwalowe spotkania będą odbywać się na placu Klasztornym, w okolicy Teatru Miejskiego. W dniach od 30 maja do 3 czerwca organizatorzy zapraszają do udziału w „Kawce z gwiazdami”- spotkaniach, podczas których pochodząca z Inowrocławia aktorka Beata Kawka rozmawiać będzie z zaproszonymi aktorami, sportowcami, pisarzami i artystami wielu dziedzin. Wszystkie spotkania zaplanowano na godzinę 18:00, a wstęp będzie wolny. Podczas spotkań, goście będą mogli zadawać pytania gwiazdom. Osoba zadająca ciekawe pytanie otrzyma upominek w postaci gadżetu, a te, które zadadzą najciekawsze pytania obdarowane zostaną cennymi nagrodami.

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza na spotkanie z autorem książek fantastycznych – Pawłem Ćwiekiem. Dodatkowo zaplanowano także kiermasz książek używanych. Kiermasz odbędzie się w dniach 30.05-3.06 w Miasteczku Festiwalowym.

Każdy dzień trwania INO POP Festiwalu na placu Klasztornym zakończony zostanie seansem filmowym. Kino plenerowe będzie w stanie pomieścić kilkudziesięcioro gości, a projekcje rozpoczynać się będą o 20:30. Wzorem ubiegłorocznego wydarzenia, zaplanowano różnorodne tematycznie seanse.

Szczegółowy plan INO POP Festiwal, wraz z godzinami, dostępny jest na plakacie i na stronach organizatorów. Partnerami wydarzenia zostali: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza, Szkoła Muzyczna w Inowrocławiu, Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu oraz firmy Plast-Mar i Eurotherm.