GOTOWANIE NA EKRANIE Z KCK

Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław organizują cykl odcinków kulinarnych pt. „Gotowanie na ekranie”. Odcinki kulinarne bogate w proste, szybkie, zdrowe i smaczne przepisy kuchni kujawskiej będzie można oglądać na kanale YouTube Kujawskiego Centrum Kultury.

Kultura to nie tylko koncerty i spektakle, to także… kulinaria. Jaka jest kultura kulinarna na Kujawach? Co lubimy jeść? W jaki sposób przyrządzać wartościowe potrawy? Jak jemy i czy zdrowo? Co jest modne i fit, a co nie? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się z odcinków kulinarnych pt. „Gotowanie na ekranie” przygotowanych przez Kujawskie Centrum Kultury, Miasto Inowrocław i Partnera projektu, którym jest Jaśminowy Gaj.

Odcinki będą emitowane cyklicznie na kanale YouTube Kujawskiego Centrum Kultury. Każdy z nich będzie zawierał instrukcję przygotowania i przepis do prezentowanej potrawy. Wśród potraw kuchni kujawskiej znajdą się zarówno dania tradycyjne, jak i te bardziej wyszukane. W odcinkach „Gotowania na ekranie” każdy znajdzie coś dla siebie! Zarówno koneserzy dań mięsnych, jak i osoby, które mięs nie jadają.

Odcinki kulinarne poprowadzi Beata Szafrańska – Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Inowrocław. Kobieta, która żadnej pracy się nie boi, kobieta, która gotuje z sercem i dla której kuchnia jest absolutną pasją. Sama mówi, że dla niej kuchnia jest sztuką, a kuchnia kujawska sztuką ukochaną, której zgłębia tajniki i nieustannie dzieli się zdobytą wiedzą.

Pierwszy odcinek kulinarny będzie można obejrzeć już jutro na kanale YouTube Kujawskiego Centrum Kultury. Kultura w nieco innym wymiarze niż dotychczas, bo kulinarnym – będzie towarzyszyła miłośnikom jedzenia również podczas majówki. A kto nie lubi jeść? Gotuje się pyszna zabawa!