EKO OD DZIECKA, czyli warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli.

Budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci powinno być jednym z priorytetów dzisiejszej edukacji. Nie chodzi tu absolutnie o modę, ale o nasz komfort i bezpieczeństwo życia oraz zdrowia!

Dlatego Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław postanowili postawić na edukację ekologiczną skierowaną do najmłodszych i uruchomić projekt pod nazwą „EKO OD DZIECKA”, z którym startują już we wrześniu.

Inicjatywa ma przybrać formę bezpłatnych, dwugodzinnych i cyklicznych zajęć (wtorki i czwartki, 9:00-13:00), które będą obejmowały szeroko pojętą ekologię i ochronę środowiska. Zajęcia realizowane w formie warsztatowej oparte będą o scenariusze
z wykorzystaniem takich technik, jak między innymi: decoupage czy ponowne wykorzystanie posegregowanych odpadów. Wśród przykładowych tematów pojawią się: akwarium z kartonu, lampion świąteczny ze słoika czy ramka na zdjęcia z tektury.

Warsztaty odbywać się będą do końca bieżącego roku w Niebieskiej Kamienicy Kujawskiego Centrum Kultury i adresowane są dla dzieci klas I – VI inowrocławskich szkół podstawowych, grup przedszkolnych lub grup zorganizowanych.

Organizatorzy przewidują, że czas poświęcony na realizację projektu będzie tożsamy
z uzyskaniem pożądanego efektu z zajęć w postaci potrzeby dbania o środowisko naturalne i umiejętności ponownego wykorzystywania odpadów przez uczestników.

Zapisy całych klas szkolnych, grup przedszkolnych lub grup zorganizowanych odbywają się od 5 do 12 września w Kujawskim Centrum Kultury pod numerem telefonu (52) 357 58 67 lub drogą elektroniczną pod adresem [email protected]