EKO od DZIECKA – edycja jesienna

Już od 12 września Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław wznawia warsztaty dla dzieci inowrocławskich szkół i przedszkoli. Tym razem nie będą to tylko warsztaty ekologiczne, ale również zajęcia dotyczące pogłębiania wiedzy na temat prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi. Budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci powinno być jednym z priorytetów dzisiejszej edukacji. Nie chodzi tu absolutnie o modę, ale o nasz komfort i bezpieczeństwo życia oraz zdrowia!

EKO OD DZIECKA podzielone zostało na dwa bloki tematyczne: warsztaty ekologiczne i edukacja o odpadach. Zarówno pierwsza, jak i druga inicjatywa odbywać się będzie w formie bezpłatnych, dwugodzinnych i cyklicznych zajęć (wtorki i czwartki, godz. 9:00-13:00).

Zajęcia realizowane w formie warsztatowej oparte będą o scenariusze z wykorzystaniem takich technik, jak między innymi: decoupage czy ponowne wykorzystanie posegregowanych odpadów. Wśród przykładowych tematów pojawią się: Wieniec wiosenny z tektury i kolorowego papieru, Zajączek i kurczaczek z rolki oraz Stroik wielkanocny z pudełka po jajkach. Warsztaty odbywać się będą do końca listopada br. w Niebieskiej Kamienicy Kujawskiego Centrum Kultury i adresowane są dla dzieci klas I-VI inowrocławskich szkół podstawowych, grup przedszkolnych lub grup zorganizowanych.

Organizatorzy przewidują, że czas poświęcony na realizację projektu będzie tożsamy z uzyskaniem pożądanego efektu z zajęć w postaci potrzeby dbania o środowisko naturalne i umiejętności ponownego wykorzystywania odpadów przez uczestników.

Zapisy całych klas szkolnych, grup przedszkolnych lub grup zorganizowanych odbywają się w Kujawskim Centrum Kultury pod numerami telefonu (52) 357 58 67 lub 506 530 852 oraz drogą elektroniczną pod adresem [email protected]