Dzień przyjaźni w Inowrocławiu

Po ubiegłorocznej akcji „Wolność #KochamiRozumiem”, przyszedł czas na PRZYJAŹŃ. 19 września w Inowrocławiu będzie dniem przyjaźni z koncertem Ørganka.

Na wydarzenie INOWROCŁAW = PRZYJAŹŃ #KochamiRomumiem składają się panele dyskusyjne oraz koncert. Podczas debat, które zostaną prowadzone w Teatrze Miejskim, polskie sławy będą rozmawiały o znaczeniu przyjaźni w naszym życiu.

Jako pierwsze, o godz. 14 wystąpią polskie aktorki: Beata Kawka i Joanna Brodzik. – Przyjaźń jest o wiele trudniejsza od miłości, bo opiera się na absolutnej wolności, akceptacji, tolerancji – powiedziała podczas jednego z wywiadów Joanna Brodzik. Z pewnością ta myśl będzie rozwijana podczas sobotniego spotkania.

Druga para przyjaciół, które zobaczymy na deskach Teatru Miejskiego to słynny aktor filmowy i teatralny, uznawany za króla polskiego kina, Daniel Olbrychski i jego żona Krystyna Demska-Olbrychska. Małżeństwo opowie o swojej przyjaźni o 15.30.

W trzecim panelu dyskusyjnym, o godz. 17, wezmą udział Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj. Na co dzień przyjaciele, łączy ich zamiłowanie do literatury. Marcin Świetlicki, polski poeta, powieściopisarz i dziennikarz wystąpi z Mariuszem Czubajem, polskim literaturoznawcą, autorem powieści kryminalnych na podwójnym spotkaniu autorskim.

– Jestem przekonany, że tegoroczna edycja naszego super wydarzenia „#KochamiRozumiem” jest bliska inowrocławianom, bowiem tematem przewodnim jest przyjaźń. Czekają nas ciekawe dyskusje i dawka dobrej muzyki – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Druga część dnia to koncerty przyjaźni, które rozpoczną się o godz. 19.30 w Teatrze Letnim. Gwiazdą wieczoru będzie Ørganek, polski rockowy zespół, który zasłynął debiutancką płytą „Głupi”, która ukazała się w 2014 roku. Grupa ma już na koncie kilka prestiżowych nagród i wyróżnień. Jako support wystąpi stypendysta Prezydenta Miasta Inowrocławia, Michał „Gęsik” Gęsikowski.

19 września zaplanowane zostały także dodatkowe atrakcje, m.in. możliwość zrobienia sobie profesjonalnego zdjęcia z przyjacielem, a jednocześnie wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania będą pakiety dla przyjaciół. Nie zabraknie przyjaznych WiewiórINEK. Ponadto na specjalnej tablicy każdy będzie mógł napisać za co lubi Inowrocław.

Bezpłatne zaproszenia na panele dyskusyjne można odbierać w sekretariacie Kujawskiego Centrum Kultury przy ul. Kilińskiego 16 w Inowrocławiu od 4 września. Bilety na Koncert Przyjaźni w cenie 40 zł (bilet indywidualny) i 60 zł (bilet przyjacielski dla dwóch osób) do nabycia w Kujawskim Centrum Kultury lub na www.kckino.pl.

Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Kujawskie Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza.

Bilety na koncerty

Koncert przyjaźni – Organek

Tego produktu nie ma na stanie i jest niedostępny.

Kategoria: SKU: N/A

Opis

Koncert przyjaźni - Organek

19 września 2020 | Teatr Letni | godzina: 19:30

Bilety:

  • pojedyńczy – 40 zł
  • PRZYJACIELSKI (bilet dla dwóch osób) – 60 zł

Projekt jest drugą edycją inowrocławskiej akcji realizowanej przez KCK i UM Inowrocławia #kochamirozumiem.
W poprzednim roku hasłem przewodnim była „Wolność”, w tym jest „Przyjaźń”.
Wsparcia przy projekcie udzieliła także Biblioteka Miejska im. J. Kasprowicza.
Sam KONCERT jest ukoronowaniem całodziennej akcji INOWROCŁAW = PRZYJAŹŃ #kochamirozumiem w której zaplanowaliśmy:
  • akcję fotograficzną dla inowrocławian – profesjonalne zdjęcia z przyjaciółmi w najbardziej reprezentacyjnych miejscach miasta
  • panele dyskusyjne w Teatrze Miejskim prowadzone przez Jarka Jaworskiego z parami przyjaciół: Joanną Brodzik i Beata Kawką, Danielem Olbrychskim i Krystyną Demską, Marcinem Świetickim i Mariuszem Czubajem
  • zasadzenie drzew przyjaźni (dęby) przez Tomasza Organka i Daniela Olbrychskiego w Parku Solankowym (przy teżniach).
Na finał koncerty – startują o godz. 19.30 – inowrocławskiego muzyka – Michał Gęsika Gęsikowskiego i ØRGANKA

ØRGANEK – grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tesktów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające, (Głupi 2014 – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną.

Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Green Festival i wiele innych).

Pod koniec marca 2019 roku, zespół ØRGANEK wydał dwupłytową, platynową reedycję albumu Czarna Madonna. Wydawnictwo zawiera dwa premierowe utwory, między innymi “Niemiłość” oraz inne piosenki kojarzące się z działalnością zespołu wcześniej nie publikowane, co jednocześnie można będzie potraktować jako podsumowanie pięcioletniej działalności oraz wstęp do nowego etapu, który grupa chce zacząć nowym albumem planowanym na przełom tego roku.

Support - Michał "Gęsik" Gęsikowski

Gęsik

Michał „Gęsik” Gesikowski – inowrocławski wokalista występujący w takich zespołach jak: NOCNY STRÓŻ, NORBI. Znany jest również jako finalista III edycji „Idola”.

Pracuje właśnie w wytwórni LEMON RECORDS nad swoją pierwszą solową płytą, która powstaje m.in. dzięki wsparciu Miasta Inowrocławia.

Na album składa się 12 autorskich kompozycji artysty.

Wśród nich utwór, który miał premierę miesiąc temu: „SŁOWA” (w załączeniu fotka – autorstwa Joanny Smolak)

Dodatkowe informacje

Rodzaj biletu

Bilet pojedyńczy – 40 zł, Bilet PRZYJACIELSKI – 60 zł (bilet dla dwóch osób)