Duch tworzenia na scenie, czyli 8. INOWROCŁAWSKIE ZADUSZKI JAZZOWE

Jak co roku, w kalendarzu kulturalnym Inowrocławia, nie mogło zabraknąć obowiązkowego punktu tj. INOWROCŁAWSKICH ZADUSZEK JAZZOWYCH, które już po raz ósmy zagoszczą na scenie Teatru Miejskiego. Tym razem wydarzenie uświetni swoimi niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi Ghostman, który wystąpi w towarzystwie wirtuoza instrumentów klawiszowych – Piotra Matusika.

INOWROCŁAWSKIE ZADUSZKI JAZZOWE to muzyka pełna przestrzennych, nostalgicznych improwizacji, którą również tworzy odbiorca i otoczenie poprzez swoje reakcje. Tak zapowiada się koncert jazzowy duetu genialnych muzyków – Ghostmana i Matusika. Zdecydowana większość ich utworów powstaje z luźnych improwizacji, podczas prób lub koncertów na żywo. Widz poprzez swoją reakcję na to, co dzieje się na scenie – kreuje koncert i staje częścią przeszywająco muzykalnego widowiska.

Podczas koncertu możemy spodziewać się czegoś zupełnie nowego, innowacyjnego. Ghostman podczas każdego swojego występu improwizuje. Śpiewając – posługuje się językiem brzmiącym, jak mieszanka dialektów z różnych stron świata, które łączą się w spójną całość – mówi Piotr Rogóż – pomysłodawca INOWROCŁAWSKICH ZADUSZEK JAZZOWYCH.

Koncert z okazji 8. INOWROCŁAWKICH ZADUSZEK JAZZOWYCH będzie łączył w sobie elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej. Ponadto na widzów czeka niespodzianka muzyczna.

Bilety w cenie 30 i 40 zł można nabyć w Kujawskim Centrum Kultury, w Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Inowrocławiu oraz na www.kckino.pl.

Organizatorem ósmej edycji Zaduszek Jazzowych są Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław, a partnerami Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Inowrocławiu oraz Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne PRO ARTE.