Czarno-czarni, Chłopcy z Placu Broni i Joanna Dark na tegorocznym Inowrocławskim Lecie Muzycznym

Koncerty w każdą niedzielę, różnorodne klimaty, najpopularniejsze zespoły i artyści, największe hity w coverowych wykonaniach – tak zapowiada się tegoroczna edycja Inowrocławskiego Lata Muzycznego organizowana przez Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław.  

Jak w każdym roku, tak i w tym nie mogło zabraknąć w kalendarzu imprez Inowrocławia obowiązkowego letniego projektu pod nazwą Inowrocławskie Lato Muzyczne. Organizatorzy wydarzenia – Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław wzbogacili ofertę i tym razem przez cały okres wakacyjny odbędzie się aż… 13 koncertów!

– Szczęśliwa trzynastka oznacza więcej koncertów niż w zeszłym roku! Przygotowaliśmy letnią ofertę w różnorodnych klimatach, z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Usłyszymy najpopularniejsze przeboje Osieckiej, utwory Marka Grechuty w rytmie flamenco czy  największe przeboje muzyki country – relacjonują organizatorzy.

Inowrocławskie Lato Muzycznie rozpocznie 3 lipca o godzinie 16:00 koncert zespołu Czarno-Czarni, którego znamy między innymi z piosenek „Nogi” czy „Trąbo twist”. Grupa muzyczna zaprosi do potańcówki w stylu retro, w której zaprezentuje swoje największe przeboje.

Kolejna niedziela to spotkanie z melodyjnym rockiem z elementami elektroniki w wykonaniu zespołu KAJOA. Grupa muzyczna z Torunia zaprezentuje mieszkańcom naszego miasta swoje autorskie utwory z płyty pt. „Fale”.

Następna niedziela, 17 lipca, będzie należeć do niezwykłego Włocha! Andrea Lattari z zespołem CIAO AMORE zabiorą nas w podróż po największych, włoskich przebojach lat 80-tych. Wśród nich pojawią się takie utwory, jak: Vamos a la playaczy „Dolce Vita”.

Nie byłoby muzycznych doznań bez polskich artystów wszech czasów takich, jak: Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen czy Zbigniew Wodecki. Dlatego na 24 lipca organizatorzy zaprosili do Inowrocławia zespół WINYL BAND, który w koncercie pt. „Był taki ktoś” zabierze gości w podróż śladami niezapomnianych artystów polskiej sceny muzycznej.

Ostatnia niedziela lipca to będzie gratka dla miłośników połączenia stylu bluesa, rocka i folkloru. Zespół COUNTRY ZENIT zaprezentuje najpopularniejsze standardy muzyki country. W koncercie wokalno-instrumentalnym usłyszymy między innymi: gitarę basową, gitarę rytmiczną, harmonijkę czy perkusję.  Z kolei tydzień później, bo 7 sierpnia,  w inowrocławskich Solankach zagości Trzech Tenorów w repertuarze muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

Organizatorzy Inowrocławskiego Lata Muzycznego nie zapomnieli także o najważniejszych świętach. 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego i z tej okazji na scenie muszli koncertowej w Solankach wystąpi zespół wokalno-aktorski SONANTO, który wykona popularne pieśni legionowe i ułańskie w koncercie pt. „Póki Polska żyje w nas”.

Nie byłoby Inowrocławskiego Lata Muzycznego bez folkowo-rockowego zespołu MITRA, który w muszli koncertowej wystąpi 21 sierpnia. Grupa Muzyczna zdobyła zaufanie i przychylność inowrocławskiej publiczności dzięki swoim energetycznym utworom wpadającym w ucho,
a co najważniejsze – dzięki niesamowitej muzykalności.

Mocnym akcentem Inowrocławskiego Lata Muzycznego będzie występ aktorki i piosenkarki – JOANNY DARK. Jej interpretacji wokalnych w towarzystwie zespołu instrumentalnego będziemy mogli wysłuchać 28 sierpnia o godzinie 16:00. W projekcie „Osiecka/Przybora Ale Jazz” zaprezentuje trzynaście piosenek z tekstami geniuszy słowa. Wśród piosenek usłyszymy między innymi: „Pejzaż bez ciebie” czy „Zielono mi”.

Inowrocławskie Lato Muzyczne zakończą dwa wrześniowe koncerty. 4 września na scenie muszli koncertowej wystąpi Magdalena Lechowska i zespół Poema Flamenco w piosenkach Marka Grechuty i Tuwima w klimacie flamenco. W repertuarze pojawią się między innymi: „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Dni, których nie znamy”.

Koncertowe lato w Inowrocławiu zakończy 11 września koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni, podczas którego usłyszymy największe przeboje grupy.

Ciekawym punktem w programie Inowrocławskiego Lata Muzycznego będzie II Przegląd Kapel Podwórkowych organizowany przez Powiat Inowrocławski oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu. Wszystkie niedzielne koncerty realizowane w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego odbywają się o godzinie 16:00 w muszli koncertowej w Solankach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.