Bezpłatne warsztaty letnie dla ukraińskich i polskich dzieci

Kujawskie Centrum Kultury, Miasto Inowrocław oraz Rotary Club przygotowali dla najmłodszych wakacyjną niespodziankę. Letnie warsztaty dla dzieci ukraińskich i polskich to projekt, którego celem jest nie tylko wspomaganie rozwoju kulturalnego, ale przede wszystkim integracja obu narodowości.

Zbliża się czas wakacji, a więc czas odpoczynku, również tego aktywnego. Taki rodzaj spędzania wolnego czasu proponują Rotary Club przy współpracy z Kujawskim Centrum Kultury i Miastem Inowrocław.

Projekt „Twórcze lato z kulturą” to bezpłatne warsztaty wakacyjne dla dzieci ukraińskich i polskich w wieku 7-12 lat, które odbywać się będą w lipcu i w sierpniu. W programie zajęć organizatorzy przewidzieli: warsztaty wokalne pod nazwą „Śpiewające wakacje”, „EKO projekty” realizowane podczas zajęć plastycznych oraz spotkania z tańcem pod nazwą „Zabawa w rytmach lata”.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do dzieci z Ukrainy. Będziemy starać się, aby choć na chwilę zapomniały o tym, co je spotkało i przy okazji zintegrowały się z dziećmi z Polski, a w tym przypadku z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Oprócz opiekunów prowadzących warsztaty, na miejscu obecny będzie również tłumacz, który ułatwi komunikację pomiędzy uczestnikami – relacjonują organizatorzy.

Zarówno warsztaty lipcowe, jak i sierpniowe będą odbywały się w dwóch turach po dwa tygodnie w godzinach 9:00-12:00. Pierwsze spotkania organizatorzy planują w terminach 4-15 lipca i 18-29 lipca, a w sierpniu kolejne dwa tj. 1-12 sierpnia oraz 16-26 sierpnia wyłączając weekendy. Uczestnicy spotykać się będą w inowrocławskim Teatrze Miejskim oraz w Niebieskiej Kamienicy i mogą liczyć na mały poczęstunek każdego dnia.

Zapisy na letnie lipcowe spotkania trwają do 30 czerwca, a na sierpniowe warsztaty zapisy zostaną zamknięte po 22 lipca. Na chętnych czekamy w Kujawskim Centrum Kultury lub pod adresem mailowym [email protected] i pod numerami telefonów: w języku ukraińskim 786 479 032, w języku polskim (52) 357 58 67. Ilość miejsc jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy, wszelkie zgody oraz regulamin projektu dostępne są w Kujawskim Centrum Kultury i na stronie www.kckino.pl

 

 

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin projektu