Bajkowy Dzień Dziecka w Inowrocławiu

Parada Postaci Bajkowych, eurobungee, dmuchańce, gry, konkursy, strefa ekozabaw, wata cukrowa i popcorn – tak zapowiada się tegoroczny Dzień Dziecka w naszym mieście organizowany przez Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław w ramach INO POP Festiwal 2022.

Zbliża się Dzień Dziecka, który wasze pociechy zapamiętają na długo. Niezapomniane chwile na inowrocławskim rynku spędzą nie tylko w bajkowym towarzystwie, ale przede wszystkim dobrze bawiąc się w Centrum Zabaw Dziecięcych.

Dzień pełen wrażeń dla najmłodszych rozpocznie Parada Postaci Bajkowych, która o godzinie 16:00 przejdzie spod Teatru Miejskiego na Rynek. Wśród znanych postaci pojawią się: Chase i Marshall z Psiego Patrolu, Kubuś Puchatek, Myszka Minnie, Olaf z Krainy Lodu i Spider Man. Maskotki będą towarzyszyły dzieciom w zabawach na inowrocławskim Rynku przez cały dzień.

Ponadto, od godziny 16:00, na płycie Rynku zagości Centrum Zabaw Dziecięcych, w którym do dyspozycji dzieci pojawią się bezpłatnie: eurobungee, dmuchańce, strefa ekozabaw i konkursy. Całość dopełnią animacje i zabawy oraz koncert solistów ze studia wokalnego działającego przy Kujawskim Centrum Kultury. Wata cukrowa i popcorn z pewnością znajdą swoich najmłodszych koneserów.

Chcemy, aby nasi najmłodsi mieszkańcy tego dnia mieli niezapomnianą frajdę – stąd pomysł na Dzień Dziecka jak z bajki. Najpierw energia i zabawa, a potem relaks przy filmie, który opowiada o współczesnej rodzinie i dziecięcych marzeniach – informują organizatorzy.

Tego samego dnia, od godziny 19:00, w Miasteczku Festiwalowym przez Teatrem Miejskim – organizatorzy będą gościć aktorkę Tamarę Arciuch w znanych już spotkaniach „Kawka z gwiazdami”.

Od godziny 20:30, po pełnym wrażeń i energii dniu, Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław zapraszają na relaks w kinie plenerowym, przy dobrym familijnym projekcie pt. „Czworo dzieci i coś”. Jest to fantastyczna opowieść dla całej rodziny o magicznym stworzeniu napotkanym na plaży.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach INO POP Festiwal jest bezpłatny.