Bądź aktywy i bezpieczny w wieku 50+

Kujawskie Centrum Kultury, Miasto Inowrocław i Pomorskie Centrum Sztuk Walki w trosce o dobro mieszkańców Inowrocławia – przygotowali projekt, którego adresatami mogą być osoby
w wieku 50+. Inicjatywa skierowana jest do tych, którzy poszukują rozwiązań na aktywne oraz ciekawe spędzenie jesiennych i zimowych dni.

„Aktywny i bezpieczny inowrocławianin” to bezpłatny projekt skierowany przede wszystkim do osób w wieku 50+. Zakłada on realizację warsztatów kreatywnych, spotkań i zajęć z ekspertami
z dziedziny prawa, informatyki, medycyny, psychologii czy żywienia. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące w godzinach dopołudniowych, w formie spotkań, pogadanek i warsztatów – uwzględniając jedynie minimum teorii związanej z prezentowanym zagadnieniem. Przygotowane bloki programowe są skonstruowane tak, aby przede wszystkim miło spędzić czas i dobrze się bawić, a przy okazji zebrać cenne informacje o problemach, z którymi borykamy się na co dzień i często lepiej lub gorzej sobie z nimi radzimy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zadbać o swoje zdrowie… Jeśli chcesz wiedzieć jak walczyć o odszkodowanie… Jeśli chcesz porozmawiać z psychologiem, ale co najważniejsze – spędzić czas
w miłym gronie – te zajęcia są dla ciebie! W programie bezpłatnych zajęć przewidziano: zajęcia z ekspertami z dziedzin prawa, informatyki czy medycyny, zajęcia z technik relaksacyjnych, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, porady psychologiczne czy zajęcia z podstaw zdrowego żywienia. Dodatkową atrakcją w ramach akcji „Aktywny i bezpieczny inowrocławianin” będą zajęcia z samoobrony w ramach japońskiej sztuki walki AIKIDO. Zestaw spokojnych, bezinwazyjnych ćwiczeń dla początkujących poprawiających czujność, czas reakcji i zdolność oceny sytuacji zagrożenia to tylko niektóre elementy z proponowanych.

„Aktywny i bezpieczny inowrocławianin” to program, który na nowo pozwoli spojrzeć na świat i ludzi, dodając tobie odwagi do działania i pewności siebie, a jednocześnie stanie się okazją do zmiany stylu życia. Ponadto zajęcia będą dobrą okazją na zawarcie nowych znajomości i spędzenie ponurych, jesiennych dni w pogodnym towarzystwie.

Zapisy na zajęcia zbieramy w sekretariacie Kujawskiego Centrum Kultury przy ulicy Kilińskiego 16 lub pod numerem telefonu (52) 357-58-67.

 

Terminarz zajęć:

21.09. grupa A

22.09. grupa B

28.09. grupa A

29.09. grupa B

05.10. grupa A

06.10. grupa B

07.10. grupa A

08.10. grupa B

12.10. grupa A

13.10. grupa B

19.10. grupa A

20.10. grupa B

21.10. grupa A

22.10. grupa B

26.10. grupa A

27.10. grupa B