31. Finał WOŚP w Inowrocławiu – CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ!

Licytacje, koncerty, pokazy tańca, wydarzenia sportowe i wiele więcej odbędzie się w Inowrocławiu podczas 31. Finału WOŚP. Kolejny raz Miasto Inowrocław zagra wyjątkowo i kolorowo dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gramy pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”.

Podczas najbliższego Finału, 29 stycznia 2023 roku, na ulicach naszego miasta kwestować będzie 200 wolontariuszy, a każdy z nich – wyposażony w identyfikator, puszkę i orkiestrowe serduszka. Sztab #6971, którego siedziba mieści się w Kujawskim Centrum Kultury, zachęca do otwierania swoich serc na dobro oraz zaprasza do udziału w wydarzeniach realizowanych w całym mieście.

Finałowe atrakcje WOŚP w Inowrocławiu rozpoczniemy w sobotę, 28 stycznia, w Studiu Tańca Adama Borzęckiego (ul. Wojska Polskiego 2), gdzie w godz. 16.00-20.00 odbędzie się Maraton Dance&Fitness. Udział będzie możliwy po przekazaniu datku do puszki WOŚP. Zapraszamy – www.facebook.com/events/566862758623742/?ref=newsfeed

Z kolei w niedzielę, 29 stycznia, startujemy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Od  godz. 9.00 w Hala Widowiskowo-Sportowa odbędzie się Turniej Siatkówki, a w godz. 11.00-12.00 na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków –  Wielkie Bieganie. Wydarzenia OSiR dostępne będą bezpłatnie.

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza w niedzielę o godz. 17.00 do Saloniku Literacko-Artystycznego na koncert w wykonaniu Sylwestra Domańskiego w projekcie DOMANSKY SOLO. Podczas występu artysty usłyszymy pop-rockowe covery utworów m.in. Krzysztofa Krawczyka, Kory czy Sławy Przybylskiej. Przed rozpoczęciem wydarzenia w holu Biblioteki Głównej zjawią się również wolontariusze, którzy będą zbierać datki do puszek.

Z kolei CZĘŚĆ KONCERTOWĄ inowrocławskiego finału WOŚP zaplanowano na godz. 16.00-21.00 w Teatrze Miejskim. Na scenie zagrają: ClaptXn, Stara Szkoła, Rock’n’Rollers oraz Szymon Wydra i Carpe Diem. Nie zabraknie również licytacji przekazanych fantów, a we foyer – atrakcji dla dzieci w postaci warsztatów i zabaw. Przed teatrem od godz. 14.00 członkowie Rider’s Club Inowrocław będą serwować przybyłym przygotowaną grochówkę z kuchni polowej.

A o godz. 20.00 rozbłyśnie „Światełko do nieba” – w górę w kierunku dobrych aniołów popłynie w rytmie muzyki symboliczna wiązka światła wraz z kolorowym konfetti.

PO „ŚWIATEŁKU DO NIEBA” zapraszamy do Teatru Miejskiego, gdzie zagra SZYMON WYDRA i CARPE DIEM.

 

Dla osób, które chciałyby wesprzeć Orkiestrę bez wychodzenia z domu sztab KCK przygotował:

– eSkarbonkę, gdzie wpłat można dokonywać po kliknięciu w link: https://eskarbonka.wosp.org.pl/p3hwpl

– aukcje w formie elektronicznej w serwisie allegro.pl  – https://allegro.pl/uzytkownik/InoKCK

 

Finał WOŚP to dzień pełen radości, optymizmu i ogromnej satysfakcji. Serce Orkiestry każdego roku jest coraz większe, a cel – zawsze szczytny. Bądźmy razem 29 stycznia podczas 31. edycji tego Święta – zagrajmy jeszcze głośniej i mocniej niż do tej pory!