Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław szukają wolontariuszy na 29. Finał WOŚP w Inowrocławiu

Bez WOLONTARIUSZY nie ma Finału WOŚP, a w tym roku Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław potrzebują ich aż dwustu! Chcesz kwestować na ulicach Inowrocławia z orkiestrowymi puszkami i serduszkami w rękach? Zapraszamy już dziś do zgłaszania się jako wolontariusz inowrocławskiego Sztabu Miejskiego w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu.

29. Finał gra pod hasłem „FINAŁ Z GŁOWĄ” dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak zawsze na początku roku, tym razem 10 stycznia 2021 roku, już 29. raz – w okresie, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i wystawił nas na próbę – potrzebujemy powrotu do kolorów, które zawsze niesie ze sobą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – kolorów miłości, radości i optymizmu.

Jak dołączyć do najbardziej kolorowej orkiestry świata? Zgłaszać można się przez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z tym, aby stać się wolontariuszem! Po wysłaniu zgłoszenia należy poczekać na kontakt mailowy ze strony Sztabu KCK, a później przynieść podpisany formularz.

Jeśli chcesz przyjść osobiście i złożyć dokumenty, możesz wypełnić tradycyjne, papierowe zgłoszenie i zostawić je w sekretariacie KCK. Także w tym wypadku należy oczekiwać kontaktu ze Sztabem w celu potwierdzenia danych.

Jeżeli macie pytania lub chcecie złożyć dokumenty na miejscu, zapraszam na spotkanie podczas dyżuru dla wolontariuszy w siedzibie Sztabu w Kujawskim Centrum Kultury. Dyżur będzie trwać w godzinach 14-16 od poniedziałku do piątkumówi Donata Tokoń, Szef Sztabu Miejskiego w Inowrocławiu.

W tym roku Sztab wyjątkowo prosi wszystkich chętnych, aby w miarę możliwości rejestrować się mailowo, a pytania zadawać telefonicznie pod numerem telefonu 781 876 423. Jak co roku, KCK działa pod numerem sztabu #5467.

W razie wątpliwości – z chęcią pomożemy! W tym roku wyjątkowo prosimy wszystkich chętnych, aby w miarę możliwości rejestrować się lub zadawać pytania w sposób bezkontaktowy – mailowo lub telefonicznie. Życzymy Wam dużo zdrowia i mamy nadzieję, że w styczniu zorganizujemy wspólnie najgorętszy karnawał w środku zimy!